Monarca della Tromba
lutomiersk, KLASZTOR KSIĘŻY SALEZJANÓW
13 LIPCA 2019 / SOBOTA / 19.00
Program koncertu będzie odnosił się do symboliki i znaczenia trąbki w okresie baroku, która z jednej strony była traktowana jako instrument wojenny i paradny, z drugiej zaś, utożsamiano ją z symboliką religijno-eschatologiczną (głos Boga, 7 trąb apokalipsy). W programie usłyszymy rodzime kompozycje zachowane na Jasnej Górze, utwory z polskich tabulatur organowych oraz utwory kompozytorów europejskich wykonywane wówczas przez jasnogórskich trębaczy.
Starck Compagnay - to zespół, który nawiązuje do tradycji jasnogórskiego korpusu trąbek, działającego w epoce baroku i utrzymywanego wówczas przez klasztor. Artyści współpracują w tym składzie od 1997 r., pracując pod kierownictwem Tomasza Ślusarczyka, cenionego w kraju i za granicą specjalisty w zakresie trąbki barokowej.
A jeśli ktoś zechce połączyć artystyczny wieczór z turystyką, to możliwy jest udział w wycieczce do Lutomierska. Mimo, że miejscowość ta leży tak blisko Łodzi, na krótkiej trasie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Uczestnicy zwiedzą między innymi schron z II wojny światowej, wioskę Indian Ameryki Północnej Tatanka i "dzielnicę" drewnianych stodół w Kazimierzu nad Nerem. Zapisy przyjmowane są do czwartku włącznie. Szczegóły w linku poniżej.
TRASA: Łódź - Aleksandrów - Solca Mała - Kazimierz - Lutomiersk – Łódź
ZBIÓRKA pod Budynkiem Filharmonii Łódzkiej - 11:45
WYJAZD - 12:00
PROGRAM WYCIECZKI:
Brus (Łódź) – zwiedzanie zabytkowej zajezdni oraz schronu
Aleksandrów Łódzki – zwiedzanie zboru Ewangelicko-Augsburskiego
Solca Mała - Wioska Indiańska Tatanka
Kazimierz – zwiedzanie rynku, dzielnicy stodół, zabytkowy most tramwajowy na Nerze
Lutomiersk – zwiedzanie klasztoru wraz z zakrystią
W programie wycieczki uwzględniony jest POSIŁEK.
Więcej informacji na stronie ROTWŁ
Źródło: Filharmonia Łódzka
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.