Reklama

Reklama

Koniec kłopotów na Dąbrowskiego/Kilińskiego. Jest data włączenia sygnalizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koniec kłopotów na Dąbrowskiego/Kilińskiego. Jest data włączenia sygnalizacji  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeden z radnych miejskich zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych post dotyczący zakończenia prac na ul. Dąbrowskiego oraz włączenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu tej ulicy z ulicą Kilińskiego. Wielu łodzian wskazywało, że po przebudowie to skrzyżowanie jest bez sygnalizacji szczególnie niebezpieczne. 

Reklama

Remont ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Rzgowskiej do al. Śmigłego-Rydza rozpoczął się w styczniu 2018 roku. Prace prowadzono etapami, tak aby całkowicie nie zablokować ruchu w tej części miasta. Jednym z pierwszych zadań było przebudowanie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z ul. Kilińskiego. Prace w tym miejscu zakończyły się w sierpniu 2018 roku. Wtedy to dla kierowców został otwarty przejazd na wprost ulicą Kilińskiego przez skrzyżowanie z ulicą Dąbrowskiego.

Podczas prac na skrzyżowaniu robotnicy całkowicie zmodernizowali układ torowy. Dodatkowo wymieniona została infrastruktura podziemna i drogowa. Pojawiły się także nowe przystanki. Nowością była także sygnalizacja świetlna. Do tej pory bowiem kierowcy przejeżdżając przez to skrzyżowanie kierowali się wskazaniami znaków drogowych. Teraz, po wspominanej przebudowie i zmianie geometrii skrzyżowania, łodzianie jadący tą trasą będą korzystać z sygnalizacji.

Jest to szczególnie ważne, zważywszy na liczne głosy mieszkańców, którzy wskazywali, że skrzyżowanie po przebudowie sprawa duże problemy kierującym. W ciągu ostatnich 30 dni doszło tam do kilku wypadków i stłuczek.

Według informacji podanych przez radnego Roberta Pawlaka, sygnalizacja ma zostać uruchomiona w najbliższy piątek, 6 grudnia. Z kolei cała inwestycja będzie oddana do użytku do 20 grudnia.

W rozmowie z nami rzecznik Zarządu Dróg i Transportu potwierdził informacje zamieszczone w Internecie przez radnego. Jeśli nie wystąpią jakieś nadzwyczajne sytuacje, to sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Kilińskiego będzie uruchomiona 6 grudnia. Jednocześnie prace na Dąbrowskiego powinny zakończy się do 20 grudnia. W tej chwili robotnicy przygotowują jezdnię do ruchu i prowadzą jeszcze drobne prace porządkowe. Jak zawsze, możliwe są pewne przeciągnięcia prac, ale według słów rzecznika, ulica będzie przejezdna przed świętami Bożego Narodzenia.

Część kierowców obawia się, że wraz z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej, w tym miejscu zaczną tworzyć się korki. Z pewnością jednak sporo kierowców przyjmie włączenie sygnalizacji za dobrą wiadomość. Jazda przez skrzyżowanie Dąbrowskiego/Kilińskiego powinna być bezpieczniejsza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy