Reklama

Reklama

Krzysztof Kwiatkowski wystartuje do Senatu jako kandydat niezależny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krzysztof Kwiatkowski wystartuje do Senatu jako kandydat niezależny - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Krzysztof Kwiatkowski, który w poniedziałek 19 sierpnia br. formalnie zrezygnował z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli, będzie się ubiegał w jesiennych wyborach o mandat senatora. O swojej decyzji Kwiatkowski poinformował w środę, w Łodzi.

Reklama

Krzysztof Kwiatkowski zrezygnował z funkcji prezesa NIK na tydzień przed upływem jego sześcioletniej kadencji, o czym poinformował w poniedziałek 19.08. w oświadczeniu, gdzie czytamy m.in., że jego „decyzja wiąże się z chęcią pracy na rzecz Łodzi i jej mieszkańców". O szczegółach rezygnacji Kwiatkowskiego pisaliśmy tutaj: W środę łodzianie powinni poznać polityczne plany Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Na poniedziałkowym briefingu Kwiatkowski ogłosił, że w jesiennych wyborach parlamentarnych będzie się ubiegał o mandat senatora jako "kandydat niezależny, kandydat łodzian".

- Będę startował do Senatu, do tego miejsca, w którym jest większa szansa na to, że ponad podziałami politycznymi uda się realizować dobre inicjatywy na rzecz mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. Podjąłem także decyzję, że będę startował jako kandydat niezależny, kandydat łodzian. Kandydat, który rejestrując się nie wspiera się szyldem partyjnym, tylko zaufaniem mieszkańcówpowiedział Kwiatkowski.

Były prezes NIK zadeklarował, że ma konkretne propozycje "dla wszystkich łodzian, niezależnie od ich poglądów politycznych".

- Jest mi najbliższa Polska wolna, praworządna, przestrzegająca reguł państwa demokratycznego i dobrze zarządzana. Taki jest program, który chcę przedstawićdeklaruje polityk.

Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że priorytetem w jego programie wyborczym będzie projekt ustawy o Łódzkim Zespole Metropolitalnym, na wzór Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

- Dzięki temu, do Łodzi rocznie będzie napływać dodatkowe ponad 180 mln zł. To jest udział w PIT, który budżet centralny musi przekazać do regionu, jeżeli taki związek powstanie. Mamy przygotowany projekt ustawy w tym zakresie i przedstawimy go w trakcie kampaniipoinformował Kwiatkowski.

Do przyszłego poniedziałku Krzysztof Kwiatkowski powinien uzbierać tysiąc podpisów, by zdążyć na czas z rejestracją jako kandydat do jesiennych wyborów. Jak zapowiedział polityk, we wtorek powinniśmy się dowiedzieć, z którego okręgu będzie się ubiegał o mandat senatora.

Mówi się, że wystartowanie Krzysztofa Kwiatkowskiego z któregokolwiek z łódzkich okręgów może stanowić realne zagrożenie dla wszystkich pozostałych kandydatów, niezależnie od barw politycznych. Były prezes NIK ma swoich entuzjastów zarówno na opozycji, jak i wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory parlamentarne zostały wyznaczone na 13 października 2019 roku. Kandydaci będą się ubiegali o 460 mandatów poselskich i 100 senatorskich.

Źródło: portalsamorzadowy.pl / PAP / TVN 24.pl 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy