Reklama

Reklama

Kto odwiedził łódzkie szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kto odwiedził łódzkie szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wczorajsze rozpoczęcie roku szkolnego było znakomitą okazją dla przedstawicieli władz różnego szczebla do odwiedzin w łódzkich szkołach. I tak najpierw wicepremier Piotr Gliński odwiedził dwie szkoły artystyczne, prezydent Hanna Zdanowska wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Trelą i przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Gołaszewskim odwiedzili jedną ze szkół średnich, a na koniec wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda oraz wojewoda łódzki Zbigniew Rau odwiedzili nowopowstałą szkołę techniczną. 

Reklama

Wiceminister Gliński, który jest jednocześnie ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, rozpoczął rok szkolny wizytą w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi przy ul. Wrocławskiej. Szkoły artystyczne, takie jak Szkoła Baletowa, podlegają bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Minister kultury jest zwierzchnikiem tego typu szkół. Naturalne więc, że wicepremier wizytował takie właśnie placówki. Drugą odwiedzoną szkołą był Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi przy ul. Rojnej. 

Tymczasem władze miejskie, z prezydent Hanną Zdanowską na czele, odwiedziły Zespół Szkół Gastronomicznych przy ul. Sienkiewicza 88. Szkoła ta, jak większość placówek edukacyjnych w Łodzi, podlega samorządowi, a więc prezydent Zdanowskiej. Na co dzień w jej imieniu oświatą zajmuje się wiceprezydent Tomasz Trela, który także towarzyszył swojej szefowej podczas wizyty w szkole. Do delegacji prezydentów dołączył przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski.

Po południu rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowano w szkole, która nie ma jeszcze swojej historii. Pierwsi uczniowie pojawili się bowiem w tym roku szkolnym, a dwie klasy z tegorocznego naboru otwierają annały Technikum Automatyki i Robotyki. Szkoła zupełnie pionierska w skali kraju powstała przy Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a jej głównym zadaniem jest kształcenie wykwalifikowanych kadr dla potrzeb przemysłu. Swój udział w powstaniu szkoły miał także łódzki biznes i politycy, którzy pojawili się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w siedzibie ŁSSE. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy