Takich w Łodzi jest blisko 500; niektóre z nich są całkiem dobrze zachowane, inne zaś nadają się jedynie do złom. Samochody, po których nie zgłoszą się ich właściciele po wyznaczonym terminie trafią na sprzedaż.
Porsche, Fiat 126p i wiele innych aut trafi na miejski przetarg
Zarządu Dróg i Transportu regularnie odholowuje auta pozostawione na łódzkich parkingach. Są to przede wszystkim pojazdy zaparkowane w niewłaściwych miejscach, ale też takie, po których gołym okiem widoczny jest brak użycia — zły stan techniczny wewnątrz i z zewnątrz, brak tablic rejestracyjnych, niekiedy nawet i otwarte drzwi. Wszystkie z nich trafiają do miejsca, gdzie czekają na właściciela i opłacenie odpowiedniej kary. Jeśli tak się nie dzieje, auta pozostają na miejskim parkingu i najczęściej zostają zezłomowane.
Wśród aut, które zostaną wystawione na sprzedaż, jest uszkodzone Porsche Cayenne. / foto UMŁ
Miasto postawiło na dodatkowe rozwiązanie — sprzedaż w formie licytacji. Jeden przetarg już się odbył, wystawione wówczas były trzy auta: Skoda Citigo, Ford Fusion i Audi Q5. Ostatni z nich rozpoczął licytację z ceną wywoławczą zaledwie 4500 zł. Magistrat poszukuje handlarzy, kupców, mechaników, którzy będą mogli wykorzystać auta, nawet na części, i tym samym odzyskać środki finansowe oraz nie obciążać miejskiego budżetu.
Opisy i zasady kupna dostępne są na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu w zakładce Ogłoszenia TUTAJ.
Odholowane auta. Kiedy mogą być przejęte na rzecz miasta?
Zwykle dzieje się to po półroczu poszukiwania właściciela pojazdu. Jeśli w tym czasie ktoś się po niego nie zgłosi i nie opłaci kary, miasto może przejąć dany samochód. Dzieje się tak choćby po to, by pokryć koszt ich lawety. Problem opuszczonych samochodów i wraków, które zajmują cenną przestrzeń, trwa w Łodzi od lat. Aktualnie na miejskim parkingu znajduje się ich prawie 500.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.