Reklama

Reklama

Kurczą się miejsca dla pacjentów covidowych w Łódzkiem. Potężny wzrost zakażeń widać na izbach przyjęć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kurczą się miejsca dla pacjentów covidowych w Łódzkiem. Potężny wzrost zakażeń widać na izbach przyjęć - Zdjęcie główne

Kurczą się miejsca dla pacjentów covidowych w Łódzkiem. Potężny wzrost zakażeń widać na izbach przyjęć (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kolejne rekordy zakażeń martwią lekarzy i dyrekcje szpitali. Powoli kończą się miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem w szpitalach województwa łódzkiego.

Reklama

Wyraźny wzrost liczby diagnozowanych przypadków widać na szpitalnych korytarzach i salach. Coraz więcej łóżek na oddziałach covidowych jest okupowanych przez pacjentów. Co więcej, szpitale jednoimienne, jak np. ten zgierski w wakacje zmieniły swój profil i zaczęły przyjmować także pacjentów z innymi schorzeniami. W wyniku odmrażania szpitala z  ponad 400 łóżek zrobiło się 150.

!reklama!

 Personel szpitala stara się jednak tonować emocje.

 – Widzimy wzrost liczby przyjmowanych pacjentów mówi Agnieszka Jóźwik, dyrektorka placówki. – Jeszcze dwa tygodnie temu zajętych było 30 łóżek, a teraz 50. Zajętych jest też pięć miejsc na OIOM-ie. Jednak zapewniam, że nie brakuje ani sprzętu, ani personelu, ani miejsca dla kolejnych chorych.

Więcej pacjentów przyjmuje także szpital im. Biegańskiego.

– Wczoraj mieliśmy kilkunastu chorych – mówi jeden z pracujących w szpitalu lekarzy zakaźników. – Przyjeżdżają także jako transfery z innych szpitali, gdy w trakcie hospitalizacji z zupełnie innego powodu okazuje się, że są zakażeni koronawirusem.

Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie szpitale w Łodzi będą radzić sobie z jesienną falą zakażeń.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy