Reklama

Lekarze z Łodzi w światowym rankingu medycznym. Może leczysz się u tych specjalistów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia/ Screen YT - Szpital Kopernika w Łodzi

Lekarze z Łodzi w światowym rankingu medycznym. Może leczysz się u tych specjalistów? - Zdjęcie główne

Maciej Banach i Tadeusz Robak, lekarze i naukowcy reprezentują Łódź w światowym rankingu medycznym | foto Wikipedia/ Screen YT - Szpital Kopernika w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prof. dr hab. n. med. Maciej Banach, prof. n. med. dr hab. Marek L. Kowalski (zmarł w 2021 r.) oraz prof. dr hab. n. med. Tadeusz Robak znaleźli się w światowym rankingu portalu Research.com. Lekarze z Łodzi znaleźli się w gronie 19 naukowców z Polski. Może leczyliście się u nich lub leczycie nadal?

Łódzcy lekarze mają spory dorobek naukowy. Został doceniony

Wśród polskich specjalistów Łódź prezentuje na najwyższym, czwartym miejscu prof. dr hab. n. med. Maciej Banach. To polski kardiolog. Urodził się w Płocku. Jest nauczycielem akademickim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2014 do 2021 roku pełnił funkcję dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Dwunastą lokatę zajął nieżyjący już prof. n. med. dr hab. Marek L. Kowalski.

"Prof. Marek L. Kowalski urodził się 1952 roku w Tomaszowie Mazowieckim. W 1977 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Swoją drogę zawodową i naukową związał z Uczelnią, pracując w Klinice Pneumonologii i Alergologii Akademii Medycznej w Łodzi. Od 1992 roku był Kierownikiem Katedry i Zakładu Immunologii Klinicznej oraz Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Astmy i Alergii" - czytamy na stronie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Prof dr hab. n. med. Tadeusz Robak uplasował się na czternastym miejscu wśród polskich naukowców.

To internista i hematolog, profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, rektor Akademii Medycznej w Łodzi (2002), szef Oddziału Onkologii Ogólnej Szpitala Kopernika w Łodzi.

Dodajmy, że Research.com jest medium internetowym, platformą akademicką dla tych badaczy, którzy publikują prace naukowe.

Jak wypadają lekarze-naukowcy z Łodzi?

  • Maciej Banach ma 5744. miejsce na świeci. Może pochwalić się ponad tysiącem publikacji.
  • Zmarły w zeszłym roku Marek L. Kowalski zajął 11842. lokatę z 278 publikacjami.
  • Tadeusz Robak jest 12362. Napisał 586 publikacji.
Ranking uwzględnia także indeks h (miernik wprowadzony w 2005 roku przez Jorgego Hirscha, mający w zamierzeniu wykazywać znaczenie wszystkich prac naukowych danego autora) i cytowania.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy