Reklama

Reklama

Letnia szkoła dla młodzieży z rodzin polonijnych ma szerzyć dobre imię Politechniki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Letnia szkoła dla młodzieży z rodzin polonijnych ma szerzyć dobre imię Politechniki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rozpoczęła się letnia szkoła “TUL Study Camp” przeznaczona dla młodych ludzi, pochodzących z rodzin polonijnych z Ameryki Południowej. Organizowana przez Politechnikę Łódzką ma za zadanie wypracować narzędzia promocji Politechniki z granicą.

Absolwenci szkoły dostaną tytuł “Ambasadorów PŁ”, a następnie rozpoczną promocję w swoich krajach ojczystych.


Założeniem “TUL Study Camp” jest jak najlepsze przybliżenie studenckiego życia na Politechnice. Ponadto gościom zostanie przybliżona historia i kultura naszego kraju.


– Oprócz cyklicznych spotkań na lekcjach języka polskiego i zajęciach Design Thinking, planujemy wycieczki po Księżym Młynie oraz śladami łódzkich murali. Przygotowaliśmy również szereg spotkań, między innymi ze studentami IFE oraz kołami studenckimi PŁ – Lodz Solar Team i Iron Warriors. Nasi goście na pewno nie będą się nudzić – mówi Joanna Włodarczyk z CWM PŁ, koordynator projektu.


Głównym celem pomysłodawców szkoły letniej, zgodnym ze strategią internacjonalizacji uczelni, jest zachęcenie kandydatów z zagranicy do studiowania w Politechnice Łódzkiej, a także geograficzne poszerzenie krajów z których pochodzą.


Więcej szczegółów na temat „TUL Study Camp” znaleźć można na stronie projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy