reklama

Light Move Festival 2025 w Łodzi. Zobacz dokładny program i mapę atrakcji [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Light Move Festival 2025 w Łodzi. Zobacz dokładny program i mapę atrakcji [FOTO] - Zdjęcie główne

foto UMŁ

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźJuż w najbliższy weekend, od piątku 26 do niedzieli 28 września, Łódź znów rozbłyśnie milionami świateł. XV edycja Light Move Festival zapowiada się wyjątkowo. Przez trzy wieczory - od godziny 19:00 do północy - centrum miasta zamieni się w ogromną galerię sztuki świetlnej.
reklama

Od piątku 26 do niedzieli 28 września, Łódź ponownie rozbłyśnie milionami świateł.

Plac Wolności i początek trasy

Festiwal rozpocznie się od jednego z największych wydarzeń tegorocznej edycji. Plac Wolności rozświetli projekcja „Square of lights” - spektakularne widowisko 360° przygotowane przez węgierską grupę Fényszóró.
Światło obejmie jednocześnie 12 budynków wokół placu oraz kamienice przy ul. Piotrkowskiej 1-5. Awangardowe obrazy przeniosą widzów w podwodny świat pełen magii i iluzji.

reklama

Piotrkowska - moda, ogień i mappingi

Festiwalowa trasa wiedzie wzdłuż Piotrkowskiej, która w tym roku stanie się sceną dla kilku różnych widowisk. Przy Piotrkowskiej 53 artysta Jarosław Koziara przygotował instalację „Przemiana”. Z okien zabytkowej kamienicy wydobywać się będą języki ognia, symbolizujące ulotność życia i odrodzenie z popiołów.

Kilkaset metrów dalej, przy Piotrkowskiej 137/139, odbędzie się niezwykły pokaz mody „Future Glow Runway”. W blasku światła UV zaprezentowana zostanie kolekcja futurystycznych kreacji, które dzięki fluorescencyjnym materiałom i odważnym formom stworzą wizję haute-couture w rytmie jutra.

reklama

Future Glow Runway,  L. Gabryjączyk, B. Konieczniak, N. Totoń, N. Tambor, Piotrkowska 36-40

Na Piotrkowskiej 76 i 99 oraz przy ul. Tuwima 6 widzowie zobaczą efektowne mappingi 2D i 3D, które podkreślą architektoniczne piękno łódzkich kamienic. Łącznie ponad dwadzieścia budynków przy głównej ulicy miasta rozbłyśnie kolorowymi animacjami i świetlnymi projekcjami.

reklama

Powroty, Spectaculaires, Sławomir Fąfara, MammasONica, Piotrkowska 76

Dwa spektakle i muzyka na żywo

Kolejne atrakcje czekają przy Pałacu Poznańskich. Na fasadzie od strony ul. Ogrodowej francuska grupa Spectaculaires zaprezentuje mapping inspirowany historią sztuki - od malarstwa rokoko po street art.

Od strony ogrodu, gdzie zachowała się część historycznej architektury i roślinności, pokaz przygotowała bułgarska grupa MP-Studio. To poruszająca opowieść oparta na wierszu „Marzenie” Abrahama Koplowicza, napisanego przez 14-letniego chłopca w łódzkim getcie. Widowisku po raz pierwszy w historii festiwalu towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Kompozytor i pianista Michał Kawecki zagra własny utwór napisany specjalnie na tę okazję.

reklama

Pasaż Schillera i parki

Nie zabraknie także interaktywnych instalacji w parkach i pasażach. Pasaż Schillera zmieni się w prawie dwustumetrową podłogę świetlną „Ethereal Impressions”, która będzie reagować na ruch przechodniów. Z kolei Park Staromiejski i Park Sienkiewicza staną się przestrzenią monumentalnych dzieł, od 125-metrowej kompozycji z figur, przez pięciometrową futurystyczną rzeźbę głowy, po świetlne instalacje z laserami i dźwiękiem.

Premiera strefy dla najmłodszych

Po raz pierwszy w historii festiwalu przygotowano też  specjalną strefę dla dzieci, LMF Kids w Parku Sienkiewicza. Wśród atrakcji znajdą się trzymetrowe świetlne grzyby, gigantyczne latające ważki, dmuchane oczy o wysokości 3,5 metra oraz magiczne lampiony w koronach drzew. Nie zabraknie też warsztatów, animacji i wspólnych działań z artystami.

Muzyka na dziewięciu scenach

Light Move Festival to nie tylko obrazy, lecz także dźwięki. W tym roku zaplanowano dziewięć scen muzycznych z bardzo różnorodnym programem. Usłyszeć będzie można alternatywę, jazz, pop, elektronikę, orkiestry i nostalgiczne brzmienia, które towarzyszyć będą świetlnym projekcjom.

Szczegółowa mapa oraz program festiwalu dostępne są na stronie organizatora: lmf.com.pl.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo