reklama
reklama

Litzmannstadt Getto – zbrodnia nieosądzona

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Litzmannstadt Getto – zbrodnia nieosądzona - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźZ okazji 75-ej rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto IPN Odział w Łodzi zaprasza na panel dyskusyjny.
Reklama lokalna
reklama

„Litzmannstadt Getto – zbrodnia nieosądzona” - panel dyskusyjny

W tym roku przypada 75. rocznica likwidacji Litzmannstadt Getto. Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi organizuje 27 sierpnia 2019 r. panel dyskusyjny pod tytułem „Litzmannstadt Getto – zbrodnia nieukarana” z udziałem dr Hanny Węgrzynek z Muzeum Getta Warszawskiego i dr. Tomasza Domańskiego z Delegatury IPN w Kielcach oraz prok. Jacka Kozłowskiego z Oddziału IPN w Łodzi.

Główny temat dyskusji to kwestia niemieckiej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione na ziemiach polskich wobec ludności żydowskiej w okresie II wojny światowej oraz ukazanie jakie realia panowały w „dzielnicy zamkniętej”. Dyskusję będzie prowadził dr hab. Janusz Wróbel z Oddziału IPN w Łodzi.

reklama

Panel rozpocznie się o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102, sala konferencyjna, IIp.)

Partnerem przedsięwzięcia jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Patronatem honorowym wydarzenie objęli Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Wojewoda Łódzki.

 „Litzmannstadt Getto – zbrodnia nieosądzona” - panel dyskusyjny
– Łódź, 27 sierpnia 2019 - godz. 17.00


Źródło: IPN Oddział w Łodzi

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama