Reklama

Reklama

Łódź będzie miała swoje bulwary! Chociaż trochę na nie poczekamy [wizualizacje]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Bulwary Północne coraz bliżej! Miasto podpisało umowę na przebudowę ulic Ogrodowej i Północnej. Kiedy start prac i jak się zmieni ta część miasta? Sprawdź!

Reklama

Bulwary Północne w Łodzi. Nowe kawiarnie, kioski gastronomiczne i duuużo zieleni

 - Rozpoczynamy nowy 2022 rok dobrą wiadomością. Startuje jeden z ważniejszych łódzkich projektów czyli przebudowa ulicy Ogrodowej (na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Nowomiejskiej, wraz ze skrzyżowaniem) oraz ulicy Północnej, dalej do Franciszkańskiej. Dziś podpisaliśmy umowę na realizację tej inwestycji z Grupą Trakcja. To doświadczona firma z wykwalifikowaną kadrą, co gwarantuje, że zostanie ona  zrealizowana sprawnie i terminowo. Mocno kibicuję tej inwestycji, gdyż to nie tylko przebudowa ulic to przede wszystkim ożywienie tej części miasta  – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Grupa Trakcja prowadzi inwestycje w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a także w Niemczech i Szwecji. Realizuje złożone kontrakty z zakresu budowy linii kolejowych, tramwajowych i trolejbusowych. Specjalizuje się w budowie dróg, mostów, obiektów inżynieryjnych i kubaturowych oraz z obszaru inżynierii środowiska. 

- Bardzo się cieszymy, że możemy podjąć się tej ważnej realizacji. Moja firma jest gotowa do przejęcia placu budowy. Przed nami ostatnie prace przy zatwierdzeniu organizacji ruchu i możemy zaczynać. Intensywne prace budowalne wystartują już w lutym – zapewnia Arkadiusz Arciszewski, wiceprezes Zarządu Grupa Trakcja S.A. 

Po przebudowie ulice Ogrodowa i Północna zmienią się w Bulwary Północne - zupełnie nową, atrakcyjną przestrzeń dla łodzian i turystów. Pojawią się kawiarnie, kioski gastronomiczne i dużo zieleni.

Ponad 1,5 roku prac. Jak będą powstawały Bulwary Północne w Łodzi?

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i torowisko tramwajowe, powstaną równe chodniki dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla niewidomych oraz droga dla rowerów biegnąca po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej, wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań.

Prace na remontowanym odcinku obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia. Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni, która ma być posadzona na Bulwarach.

Wzdłuż pierzei pojawią się klony, kasztanowce i dęby, nie zabraknie także róż i hortensji. Nowa mała architektura - lampy, ławki i kosze na śmieci - będzie utrzymana w stylu secesji.

Start intensywnych prac budowalnych planowany jest od lutego 2022. Koniec inwestycji zaplanowano w drugiej połowie 2023. Wartość inwestycji to 45.528.485,00 zł brutto.

Warto dodać, że projekt przebudowy ulic Ogrodowej i Północnej jest zintegrowany z projektem parku Staromiejskiego. Przebudowane zostaną również Stary Rynek i sąsiadujące z nim ulice Podrzeczna i Wolborska.

Ruszają prace przy budowie Bulwarów Północnych. Jakie utrudnienia czekają kierowców?

Podczas pierwszych prac przy przebudowie ul. Ogrodowej i Północnej wykonawca zachowa przejazd do Manufaktury i w stronę ronda Solidarności.

Znacząco ułatwi to skomunikowanie przy prowadzonych pracach na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Franciszkańską.

Przejazd możliwy będzie też ul. Nowomiejską przez skrzyżowanie z ul. Ogrodową i ul. Północną.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy