Reklama

Reklama

Mają je Warszawa czy Toruń. Niebawem powstaną w Łodzi. Mowa o bulwarach! [wizualizacje]

Opublikowano: pt, 17 wrz 2021 12:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ponad 45 mln zł kosztować ma przebudowa Ogrodowej (od Zachodniej do ul. Nowomiejskiej, wraz ze skrzyżowaniem) oraz Północnej do ul. Franciszkańskiej. Odcinek zmieni się w Bulwary Północne. Zobaczcie wizualizacje. Jak podoba się Wam ten projekt?

Reklama

Bulwary Północne w Łodzi - założenia inwestycji

!reklama!

Powstaną nowe chodniki, zieleń, punkty gastronomiczne, mała architektura i drogi dla rowerów.

– Przed nami start jednej z ważniejszych inwestycji, czyli zmieniamy ulice Północną i Ogrodową. Po przebudowie ulice zmienią się w Bulwary Północne - zupełnie nową, atrakcyjną przestrzeń dla łodzian i turystów. Pojawią się kawiarnie, kioski gastronomiczne i dużo zieleni. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, obok której znajdą się równe chodniki oraz droga dla rowerów. Ta inwestycja to uzupełnienie zmian, jakie zajdą w tej części miasta. Z jednej strony odnowa Starego Rynku i Parku Staromiejskiego, z drugiej metamorfoza Placu Wolności. Jestem przekonany, że to miejsce będzie jedną z większych atrakcji turystycznych Łodzi – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent  Łodzi.

– Domykamy wszystkie formalności związane z wyborem wykonawcy. W ciągu najbliższych tygodni podpiszemy umowę z firmą budowlaną. Prace wystartują pod koniec tego roku i potrwają dwa lata – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Polecamy: W Łodzi powstaną „Bulwary Północne”. Zniszczony historyczny fragment w centrum miasta odzyska dawny blask!

Na sąsiadującym z parkiem Staromiejskim 650-metrowym odcinku drogi kierowcy zyskają gładką nawierzchnię i po dwa pasy w obu kierunkach. Dla rowerzystów wybudowana zostanie droga rowerowa, (po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań). Chodniki mają zostać dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak zapowiada łódzki magistrat, prace na remontowanym odcinku obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia. Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni, która ma być posadzona na Bulwarach. Wzdłuż pierzei pojawią się klony, kasztanowce i dęby, nie zabraknie także róż i hortensji. Nowa mała architektura - lampy, ławki i kosze na śmieci - będzie utrzymana w stylu secesji. Wartość inwestycji to 45,5 mln zł brutto.

Projekt przebudowy ulic Ogrodowej i Północnej jest zintegrowany z projektem parku Staromiejskiego. Przebudowane będą także Stary Rynek i sąsiadujące z nim ulice Podrzeczna i Wolborska.

Polecamy: Rewitalizacja Starego Rynku w Łodzi. Łodzianie podzieleni „Wciąż za dużo kostki i betonu” kontra „Wygląda nieźle” [opinie, zdjęcia, wizualizacje]
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.