Reklama

Reklama

Łódź bez milionów od rządu PiS. Łódzcy politycy protestują. Oficjalne pismo trafiło do premiera

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódź bez milionów od rządu PiS. Łódzcy politycy protestują. Oficjalne pismo trafiło do premiera - Zdjęcie główne

Łódź bez milionów od rządu PiS. Łódzcy politycy protestują. Oficjalne pismo trafiło do premiera TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nie tak władze Łodzi wyobrażały sobie podział środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do naszego miasta nie trafi nawet złotówka z blisko 300 mln złotych, jakie otrzyma kilka innych miejscowości w województwie.

Reklama

Miasto starało się o dofinansowanie w kwocie 422 mln złotych, a pieniądze miałyby wesprzeć samorząd w realizacji konkretnych inwestycji. Specjalna komisja oceniła jednak, że wnioski Łodzi nie spełniały kryteriów tego programu.

!reklama!

- Jesteśmy zaskoczeni, powiem więcej, jesteśmy zszokowani - powiedział dla TOYA TV Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że osiągnięcie takiej kwoty będzie graniczyło z cudem, natomiast liczyliśmy przynajmniej na duży procent tej kwoty.

Oburzenia nie kryli łódzcy radni. 

- Złożyliśmy wiele projektów, na przykład przebudowa ulic: Telefonicznej, Kniaziewicza, Traktorowej. Z jakiego powodu te inwestycje są gorsze od tych w województwie? Z drugiej transzy pomocy dla samorządów obrabowano ze wsparcia miliony mieszkańców. Podobnie jest we wszystkich miastach, które nie są rządzone przez funkcjonariuszy PiS-u. Warszawa, Lublin, Gdańsk, Rzeszów także nie otrzymali wsparcia finansowego. Na czy polega uznaniowość w rozdzielaniu pieniędzy? Jest ona bardzo wyraźna – podkreślił wiceprzewodniczący RM w Łodzi Bartosz Domaszewicz. 

- Zupełnie nie można merytorycznie wytłumaczyć decyzji, zgodnie z którą na tej samej linii kolejowej wiadukt w Bedoniu uzyskuje finansowanie, a wiadukt w ciągu ulicy Malowniczej tego finansowania nie uzyskuje - dodał Mateusz Walasek, przewodniczący klubu radnych KO w Łodzi.

I na słowach się nie skończyło. Wyjaśnień na piśmie zarządał łódzki magistrat, a list otwarty do premiera wystosowała także większość konwentu Rady Miejskiej w Łodzi. Swoje oświadczenie wystosował także senator Artur Dunin, który złożył do premiera interpelację o powód nieprzyznania Łodzi pieniędzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Sprawę skomentował Radosław Marzec, przewodniczący klubu radnych PiS.

- Są włodarze w Łowiczu i Piotrkowie Trybunalskim, których ciężko posądzić o sympatię z Prawem i Sprawiedliwością, a te samorządy otrzymały środki finansowe. Polecałbym prezydent Hannie Zdanowskiej, aby udała się do tych samorządów na szkolenie, jak powinna składać wnioski - ocenił radny Marzec.

- Rząd PiS-u rozdał swoim znajomym te pieniądze. A drobne, które trafiły do samorządów, które uchodzą za krnąbrne w opinii PiS-u, są tylko listkiem figowym - kontruje Krzysztof Piątkowski, poseł PO.

Opozycja podkreśla, że pomoc z rządu ominęła nie tylko Łódź, ale także Warszawę, Gdańsk i Białystok. Tymczasem wojewoda łódzki zachowuje spokój i mówi:

-Te wszystkie wnioski zostały merytorycznie ocenione. Komisja, analizując wnioski, uznała, że żaden z wniosków Miasta Łódź nie spełnia kryteriów tego rządowego programu. 

źródło: TOYA TV 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy