Reklama

Reklama

Łódź. „Bombowe” rozpoczęcie roku szkolnego. Łódzkie szkoły otrzymały e-maile o rzekomych ładunkach wybuchowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź. „Bombowe” rozpoczęcie roku szkolnego. Łódzkie szkoły otrzymały e-maile o rzekomych ładunkach wybuchowych - Zdjęcie główne

Łódź. „Bombowe” rozpoczęcie roku szkolnego. Łódzkie szkoły otrzymały e-maile o rzekomych ładunkach wybuchowych (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ze względu na alarmy bombowe w dwóch szkołach w Łodzi odwołano uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie tego rodzaju zgłoszenia otrzymały status bardzo niskiej wiarygodności. Nad namierzeniem „żartownisiów” pracują już łódzcy policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością.

Reklama

Fałszywe alarmy bombowe w łódzkich szkołach

W dwóch szkołach w Łodzi odwołano uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. To dlatego, że w środę 1 września rano do placówek przyszły e-maile o rzekomych ładunkach wybuchowych na terenie placówek.

!reklama!

W obu przypadkach dyrekcje podjęły decyzje o odwołaniu uroczystości i ewakuacji szkoły, ale dotyczyła ona jedynie pracowników, bowiem uczniowie nie zdążyli jeszcze pojawić się w placówkach.

Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie tego rodzaju zgłoszenia otrzymały status bardzo niskiej wiarygodności. To dlatego, że przed rozpoczęciem roku szkolnego policja sprawdzała budynki szkół na terenie Łodzi także pod kątem występowania ładunków wybuchowych.

Na prośbę policji nie podajemy dokładnej informacji, w których szkołach doszło do takich sytuacji.

Co najważniejsze, na chwilę obecną w żadnym ze wspomnianych przypadków nie potwierdzono obecności ładunków wybuchowych w placówkach. 

Jak udało nam się ustalić, policjanci z wydziału ds. cyberprzestępczości już pracują nad tym, by namierzyć i zatrzymać osoby odpowiedzialne za te fałszywe alarmy dezorganizujące pierwszy dzień nowego roku szkolnego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy