Reklama

Reklama

Łódź planuje zadłużyć się w tym roku na ponad 250 mln złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź planuje zadłużyć się w tym roku na ponad 250 mln złotych  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rada Miejska w Łodzi przygotowała projekt uchwały o wyemitowaniu w tym roku 5-letnich obligacji komunalnych na kwotę 256 mln złotych. Pozyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone na sfinansowanie deficytu budżetu miasta oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Wykup papierów dłużnych zacznie się w grudniu 2026 roku. 

Reklama

Radni miejscy proponują wyemitowanie w tym roku 256 tysięcy obligacji komunalnych, każda o wartości 1000 złotych. Pozyskane w ten sposób 256 mln złotych ma zostać przeznaczone na

...sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Jak czytamy w treści uzasadnienia do projektu uchwały, emisja obligacji ma zapobiec nadmiernemu wzrostowi poziomu zadłużenia, który mógłby uniemożliwić realizację planów inwestycyjnych miasta m.in. remontów dróg oraz rewitalizacji obszarowej.

!reklama!

Propozycja nabycia papierów wartościowych ma zostać skierowana do indywidualnych adresatów, w liczbie nie przekraczającej 149 osób.

Jednakże emisja obligacji zwiększy zadłużenie miasta. Na koniec 2020 roku dług Łodzi ma osiągnąć kwotę 3 mld 605 mln złotych.

W tym roku miasto przeznaczy 105 mln złotych na spłatę kredytów.

Źródło: BIP UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy