Reklama

Reklama

Łódź. Po wielkiej awarii wodociągu na Bałutach. „Najważniejsze, by ludzie mieli znowu dostęp do wody”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź. Po wielkiej awarii wodociągu na Bałutach. „Najważniejsze, by ludzie mieli znowu dostęp do wody” - Zdjęcie główne

Łódź. Pracownicy ZWIK mają pełne ręce roboty po awarii wodociągowej na Bałutach (fot. .facebook.com/LodzkaWodaNajlepsza) TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkańcy ulicy Franciszkańskiej w Łodzi od niedzieli nie mają dostępu do bieżącej wody. Powodem takiego stanu rzeczy jest poważna awaria wodociągu. Jak udało nam się ustalić, źródłem awarii było pęknięcie żeliwnej rury.

Reklama

Niedzielna awaria wodociągowa spowodowała całkowite zatrzymanie ruchu na skrzyżowaniu ulic Franciszkańskiej i Smugowej. Okoliczni mieszkańcy od niedzielnego popołudnia nie mają dostępu do bieżącej wody. 

!reklama!

Powodem awarii było pęknięcie rury, która nie wytrzymała siarczystych mrozów, które ostatniej nocy nawiedziły Łódź. 

- Dotarliśmy do miejsca awarii, także teraz pozostała już nam tylko wymiana uszkodzonej rury. Myślę, że ludzie ponownie będą mieli wodę dziś (poniedziałek - przyp. red.) w późnych godzinach wieczornych - powiedział nam Miłosz Wika z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi. 

- Pracujemy non-stop do momentu, kiedy ta awaria nie zostanie usunięta. Niestety miejsce było bardzo pechowe, bo wodociąg biegnie dokładnie pod torowiskiem. Nie było innej możliwości dostania się do niego niż poprzez demontaż torowiska i betonowych płyt ciężkim sprzętem - mówił Wika.

Priorytetem prac wykonywanych przez pracowników ZWIK jest ponowne dostarczenie wody do mieszkań. Obecnie bieżącej wody pozbawione jest także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej. Każda godzina jest zatem na wagę złota.

Po usunięciu awarii wodociągowej będzie trzeba jeszcze naprawić rozebrane torowisko. W chwili obecnej następujące pojazdy MPK kierowane objazdem:

  • Linia 1,5 od węzła Kilińskiego/Północna ul. Północną, Ogrodową, Zachodnią, linia 5 w ul. Limanowskiego na swoja trasę, linia 1 dalej ul. Zgierską na swoją trasę w obu kierunkach jazdy.
  • Linia 6 od węzła Zachodnia/Ogrodowa ul. Zachodnią, Limanowskiego na swoją trasę w obu kierunkach jazdy.
  • Linia 59 od skrzyżowania Wojska Polskiego/Franciszkańska ul. Wojska Polskiego, Zgierska, Nowomiejska, pl. Wolności na swoja trasę, objazd tylko w podanym kierunku jazdy.
Taka sytuacja będzie miała miejsce przez kilka najbliższych dni. Tyle bowiem zajmie odtworzenie rozebranego torowiska. Powrót pojazdów MPK na swoje tradycyjne trasy będzie miał miejsce najwcześniej pod koniec tego tygodnia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy