Reklama

Reklama

Łódź (podobno) przygotowana na atak zimy. Na drogi wyjedzie 180 samochodów do odśnieżania ulic

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Łódź (podobno) przygotowana na atak zimy. Na drogi wyjedzie 180 samochodów do odśnieżania ulic - Zdjęcie główne

Na łódzkich drogach pojawi się 128 pługoposypywarek i 52 ciągników z lemieszem | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź powoli zaczyna szykować się do nadchodzącej zimy. Aż 17 firm będzie odśnieżać ulice naszego miasta. Czy mrozy i śnieg zaskoczą nas w tym roku? Poniżej przedstawiamy szczegóły akcji "Zima 2021/2022".

Reklama

Akcja "Zima 2021/2022"

Jak pisaliśmy w marcu, władze naszego miasta z ulgą pożegnały ostatnią zimę. Niespodziewana pogoda spowodowała, że Łódź wydała wtedy na odśnieżanie ulic o 10 milionów złotych więcej niż rok wcześniej.

W okresie zimowym za każdym razem, gdy nawierzchnie stają się ośnieżone i śliskie, na miasto wyjeżdżają specjalne pojazdy, które pozbywają się śniegu oraz posypują drogi solą i piaskiem. W tym roku również możemy liczyć na takie udogodnienia. Urząd Miasta Łodzi poinformował, że łódzkie drogi będzie odśnieżać aż 17 firm. Zostały już one skontrolowane i wszystkie mają odpowiedni sprzęt oraz zapas soli, piasku i innych niezbędnych substancji.

Na ulice wyjedzie 128 pługoposypywarek. Zajmą się one odśnieżaniem dróg publicznych, tras awaryjnych (wiaduktów, estakad i podjazdów) oraz ulicy Piotrkowskiej. Dodatkowo będą czuwać 52 ciągniki z lemieszem i to właśnie one pozbędą się śniegu z dróg wewnętrznych, ścieżek rowerowych, a także chodników.

Z informacji przekazanych przez Urząd Miasta wynika, że wyjazd całego sprzętu pozwoli na odśnieżenie 3 062 km pasów dróg. A pełny wyjazd w opcji pozbycie się śniegu i posypanie solą to wydatek ponad 325 tys. zł. Miasto podkreśla, że zatrudnione firmy otrzymają zapłatę za 1 km odśnieżania, a nie za gotowość do wyjazdu. 

Czy śnieg i mrozy tym razem zaskoczą łódzkich drogowców?

Meteorolodzy informują, że pierwszy śnieg może pojawić się w Polsce już nawet w listopadzie. Trudno tak wcześnie prognozować, jaką sytuację będziemy mieć w grudniu, styczniu i lutym. Pogoda jest bardzo zmienna, dlatego wszystko może się zdarzyć.

- Aura co prawda jeszcze zimy nie zapowiada, ale na bieżąco śledzimy prognozy pogody, rozpoczęły się także zimowe dyżury pracowników. Są całodobowe, siedem dni w tygodniu, także w dni świąteczne. Łodzianie mają do dyspozycji numer telefonu oraz adres mailowy, na które mogą zgłaszać swoje uwagi. Na pewno każdy sygnał sprawdzimy i będziemy reagować adekwatnie do sytuacji - informuje Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Jak twierdzą urzędnicy, miasto nie zamierza oszczędzać na nadchodzącej zimie.

- Zimą priorytetem jest przejezdność dróg oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych. To oznacza, że nie ma mowy o oszczędzaniu, będziemy wysyłać sprzęt na ulice zawsze, kiedy będzie to potrzebne. Jednocześnie proszę użytkowników dróg o wyrozumiałość, kiedy śnieg pada przez kilka godzin bez przerwy może się zdarzyć, że jezdnie nie będą całkowicie odśnieżone. Wtedy odśnieżanie może trwać dłużej - mówi Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury.

Dyżury zimowe trwają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Do dyspozycji łodzian, którzy będą chcieli zgłosić miejsca wymagające odśnieżenia lub posypania piaskiem i solą, są numer telefonu: 42 638 54 53 oraz adres e-mail: czystosc@uml.lodz.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy