reklama
reklama

Łódź stawia na odnawialne źródła energii. Na terenie miasta pojawią się „farmy fotowoltaiczne”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź stawia na odnawialne źródła energii. Na terenie miasta pojawią się „farmy fotowoltaiczne” - Zdjęcie główne

Łódź stawia na odnawialne źródła energii. Na terenie miasta pojawią się „farmy fotowoltaiczne” TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź stawia na odnawialne źródła energii. Zgodnie z najnowszymi informacjami, w najbliższej przyszłości władze Łodzi chcą zainwestować w panele fotowoltaiczne, które pojawią się m.in. na pustych działkach i na dachach szkół.
reklama

Zdaniem magistratu, zielona energia to nie tylko wygoda i oszczędności, to również konieczność we współczesnym świecie i w czasach globalnych zmianach klimatu, które wpływają na życie każdego z nas. 

!reklama!

- Energia słoneczna to najczystsza z energii odnawialnych. Wyprodukowanie jednej kilowatogodziny energii pochodzącej z ogniw fotowoltaicznych to emisja 50 gramów CO2 do atmosfery. W tradycyjnej formule – ze źródeł węgielnych - wyprodukowanie tej samej ilości energii to emisja 1000 gram CO2, czyli dwudziestokrotnie więcej. Zachęcamy wszystkich do instalowania fotowoltaiki i my sami zaczynamy wprowadzanie ich w mieście mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ.

W pojawienie się paneli fotowoltaicznych na miejskich nieruchomościach zaangażowany zostanie prywatny podmiot. Po budowie mieszkań komunalnych to kolejny projekt, w którym miasto liczy na pomoc prywatnego przedsiębiorcy.

- Wprowadzamy odnawialne źródła energii do Łodzi. Razem z prywatnym partnerem chcemy budować instalacje fotowoltaiczne, które oznaczają dla miasta zieloną energię, oszczędności oraz przychody. Na początek zrealizujemy 2 projekty. Pierwszy z nich - bardzo prosty - to dzierżawa niezabudowanych nieruchomości. Powstaną na nich farmy fotowoltaiczne. Do łódzkiej sieci popłynie eko-prąd, a do miejskiego budżetu pieniądze z dzierżawy – zapowiada Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi.

Drugi projekt jest nieco bardziej złożony. Jeszcze w styczniu miasto ogłosi dialog techniczny na znalezienie partnera do budowy instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej. 

Jednym z takich obiektów jest XXI Liceum Ogólnokształcące przy ul. Kopernika 2.

- Tutaj również mówimy o dzierżawie, ale razem z partnerem będziemy dzielili się zyskami z produkowania prądu z fotowoltaiki. Co więcej, po skończeniu dzierżawy, instalacje przejdą na własność miasta, a to oznacza, że sami staniemy się producentami prądu. Na rachunkach już nie tylko będziemy oszczędzać, ale wręcz możemy zmniejszyć je do zera – mówi Pustelnik.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama