Reklama

Reklama

Łódź. Usługa Twój e-PIT już dostępna. 20 procent łodzian rozlicza swój podatek dochodowy w formie papierowej. Reszta składa deklaracje elektronicznie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź. Usługa Twój e-PIT już dostępna. 20 procent łodzian rozlicza swój podatek dochodowy w formie papierowej. Reszta składa deklaracje elektronicznie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Większość mieszkańców Łodzi rozlicza się z fiskusem w formie elektronicznej - to 80 procent podatników. Nie brakuje jednak tradycjonalistów, którzy wypełniają formularze i zanoszą do skarbówki. Od 15 lutego dostępna jest usługa Twój e-PIT. To oznacza, że to urzędnicy rozliczyli nasz podatek. Wystarczy sprawdzić dane i zatwierdzić.

Reklama

Ponad 1,1 mln zeznań podatkowych w Łodzi

W 2020 roku podatnicy z Łodzi złożyli 1 mln 138 tys. 965 PIT-ów. Większość, bo 80 procent w formie elektronicznej, a 20 w tradycyjnej. Przy składaniu deklaracji zdarzają się błędy.

!reklama!

- Podatnicy popełniają najczęściej drobne błędy, np. błędnie wpisany nr KRS przy przekazywaniu 1% należnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, błędnie zastosowane limity przy odliczaniu ulg podatkowych. W przypadku ulgi rehabilitacyjnej podatnicy nie pamiętają, że każdy podatnik odlicza np. wydatki na leki indywidualnie i nie łączy ich z wydatkami małżonka - informuje TuŁódź.pl Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Polecamy: Z Łodzi do Włoch samolotem! Wymarzony kierunek wielu łodzian już dostępny w ofercie Lublinka [wideo]

Ważne informacje dla łodzian: Twój e-PIT eliminuje błędy

Od 15 lutego dostępna jest usługa Twój e-PIT, która eliminuje błędy rachunkowe.

- Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. To rozwinięcie idei Twojego e-PITa – wygodnych, bezpiecznych i łatwo dostępnych usług ułatwiających życie naszym klientom – wskazuje Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.

W 2020 roku z usługi Twój e-PIT skorzystały miliony Polaków. Deklaracje złożone w ten sposób to blisko połowa z 18,3 mln elektronicznych deklaracji PIT.

- Liczymy, że w 2021 r. pobijemy ten rekord. Dzięki Twój e-PIT podatnicy mają możliwość rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym – podkreśla minister Kościński.

czytaj także: ŁKS Łódź straci swojego defensora? Jan Sobociński może wkrótce wylądować w USA

Podatnicy z Łodzi, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT dostaną zwrot podatku szybciej

Twój e-PIT to nic innego jak przygotowanie naszej deklaracji przez urzędników Krajowej Administracji Skarbowej na podstawie posiadanych przez siebie danych. KAS uwzględnia ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia. Osoby, które w ten sposób rozliczą się z fiskusem, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni.

Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia roczne (PIT-37, PIT-38) w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. Zeznanie PIT-28 za 2020 r. można składać w usłudze Twój e-PIT do 1 marca 2021 r.

Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl. Logować się można profilem zaufanym, e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną. Co ważne, Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy