Reklama

Reklama

„Łódź w okopach”. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy krytykują tempo prac przy inwestycjach w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„Łódź w okopach”. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy krytykują tempo prac przy inwestycjach w Łodzi - Zdjęcie główne

Radosław Marzec i Piotr Cieplucha krytykują tempo prac przy inwestycjach w Łodzi (fot. Bartosz Jankowski - TuŁódź.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ogromna liczba inwestycji w Łodzi daje się we znaki wszystkim mieszkańcom. Trwające remonty i budowy w centrum miasta utrudniają poruszanie się po Łodzi. Zdaniem przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy wspomniane inwestycje są tym bardziej uciążliwe, że trwają zdecydowanie dłużej, niż powinny.  

Reklama

„Łódź Buduje”, ale trochę za długo

Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy wspominają, że hasło „Łódź Buduje” miało na celu pokazać, że miasto prężnie się rozwija. Tymczasem Radosław Marzec, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miejskiej w Łodzi, tłumaczy, że wspomniany slogan nieco stracił na aktualności ze względu na zastój w pracach widoczny w ostatnich miesiącach.

!reklama!

Jego zdaniem lepszym hasłem opisującym łódzką rzeczywistość byłoby „Łódź w okopach”.

- Widzimy, że potrzeba więcej działań, a mniej obietnic bez pokrycia. Wszystkie opóźnienia związane z inwestycjami spowodują wolniejszy rozwój Łodzi - podkreśla radny Marzec.

Radosław Marzec przypomina także, że mieszkańcy od wielu miesięcy domagają się remontu takich ulic jak: Wojska Polskiego, Obywatelska czy Pryncypalna. I nadal nie jest pewne, że się ich  wszystich doczekają.

Polecamy: 2-letni Wiktorek Kruszyński wyleciał z Łodzi do USA! Chłopczyk w Bostonie przejdzie operację serduszka

Inwestycje w Łodzi przeciągają się o kilkanaście miesięcy

- Przeanalizowaliśmy najważniejsze inwestycje infrastrukturalne Łodzi - te wobec których były formułowane obietnice ze strony prezydent Hanny Zdanowskiej jak i Zarządu Inwestycji Miejskiej i wybraliśmy spośród nich te, które stanowią naszym zdaniem najważniejsze ciągi komunikacyjne - mówi Piotr Cieplucha z Solidarnej Polski, który wymienia cztery inwestycje realizowane ze znacznym opóźnieniem:

  • Przebudowa al. Śmigłego Rydza, 
  • Przebudowa ul. Sienkiewicza, 
  • Przebudowa ul. Wojska Polskiego, po której już od kilkunastu miesięcy nie jeżdżą tramwaje,
  • Przebudowa ul. Obywatelskiej.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że są pewne sytuacje, które mogą spowodować pewne opóźnienia, ale nie do takiego stopnia - podkreśla Cieplucha.

- Mieszkańcy Łodzi oczekują większej liczby inwestycji. Dostrzegamy większość z nich w centrum, a zapomniano o osiedlach. I to mimo Planu Dla Osiedli. Tam brakuje prostych chodników i równych dróg. Łodzianie zasługują na zdecydowanie lepsze tempo inwestycji - kończy radny Marzec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy