Reklama

Reklama

Łodzianie pobiegną Piotrkowską w szczytnym celu. Kolejna odsłona Rossman Run

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna odsłona słynnego łódzkiego biegu Rossmann Run. 28 maja łodzianie po raz kolejny pobiegną ulicą Piotrkowską, by wesprzeć lokalne fundacje.

Reklama

Jak wynika z komunikatu Urzędu Miasta Łodzi, tegoroczna odsłona Rossmann Run zorganizowana będzie w nowej formule. Tym razem uczestnicy będą mieli możliwość wsparcia aż sześciu organizacji: fundacji „Dom w Łodzi”, „Słonie na balkonie”, „Herosi”, „Gajusz”,  „Ktoś”, a także Polskiego Towarzystwa Chorób Nerwowo-Mięśniowych. 

"Do tej pory było tak, że w danej edycji wybieraliśmy jedną organizację, dla której zbieraliśmy pieniądze. W tym roku każdy zawodnik po zgłoszeniu się do biegu i opłaceniu swojego udziału w imprezie może dodatkowo wykupić cegiełkę za 10 zł, 20 zł lub 30 zł, albo zadeklarować większą sumę na jeden z wymienionych wyżej podmiotów. W podziękowaniu za wsparcie przedstawiciele obdarowanych organizacji będą dopingowali zawodników na całej trasie tegorocznego biegu. Na pewno będzie to miłe spotkanie dla obu stron, które łatwo będą mogły się poznać. Osoby, które zdecydują się wpłacić cegiełkę dostaną bowiem numery startowe odpowiadające kolorowi obdarowanej fundacji" – wyjaśnił główny organizator imprezy, Robert Blesiński.

W zaplanowanym na 28 maja biegu uczestnicy przebiegną 10 km, sześć dni wcześniej zorganizowana będzie edycja dla najmłodszych, Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Na stronie internetowej www.biegpiotrkowska.pl trwają zapisy dla chętnych do wzięcia udziału w obu tych wydarzeniach.  

Rossmann Run 2022. Nowa odsłona charytatywnego biegu 

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run to doroczne, cieszące się popularnością wśród łodzian wydarzenie. Każda edycja przyciąga wielu dobroczyńców i miłośników sportu. Na organizację głównego biegu miasto przeznaczyło 100 000 zł, z kolei na mini bieg – 20 000 zł. 

„ Mamy w Łodzi dużo imprez biegowych, ale dla wielu osób ten po nierozerwalnie związany z Piotrkowską jest najbardziej łódzkim biegiem. Udział w tej imprezie to jednak nie tylko możliwość rywalizacji sportowej, poprawienia swoich wyników życiowych i dobrej zabawy, ale również połączenia pasji z pomaganiem. Dlatego bardzo się cieszę z możliwości zakupu cegiełek na wsparcie jednej z sześciu organizacji charytatywnych. Mam nadzieję, że 28 maja każdy zawodnik znajdzie swój ulubiony kolor i nie będzie już białych numerów startowych. To będzie oznaczało, że wszyscy zdecydowali się wesprzeć potrzebujących” – mówiła podczas konferencji wiceprezydent Łodzi, Joanna Skrzydlewska. 

Jak poinformował przedstawiciel sponsora wydarzenia, reprezentujący firmę Rossmann Tomasz Cieślak, forma imprezy, podczas której wesprzeć można kilka fundacji możliwa będzie także w kolejnych latach: „Chyba nie ma w Łodzi organizacji dobroczynnej, z którą swego czasu byśmy nie współpracowali i kiedyś nie przekazali jej jakiejś darowizny. Od kilku lat otrzymywaliśmy od nich wiele pytań, dotyczących możliwości przyłączenia się do Biegu Piotrkowską. W strategii z jedną organizacją wspieraną podczas danej edycji nie było to możliwe, a nam bardzo trudno było odmawiać kolejnym podmiotom. Ostatecznie doszliśmy więc do wniosku, że potrzeb i potrzebujących jest tak wiele, że część charytatywną naszej imprezy powinniśmy oddać tym, którzy się najlepiej na tym znają, bo cały czas świadczą pomoc na rzecz innych. Stąd ta decyzja. Mam nadzieję, że będzie to początek fajnej, wspólnej tradycji” – tłumaczył. 

Weźmiecie udział w tegorocznej edycji biegu? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy