Reklama

Reklama

Łodzianie skorzystają z bezpłatnej rehabilitacji bez kolejek – nowoczesny sprzęt w poradniach na Górnej i Polesiu czeka na pacjentów

Opublikowano: śr, 19 sie 2020 08:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego nowoczesny, właśnie zakupiony sprzęt posłuży pacjentom w miejskich poradniach na Górnej i Polesiu. Wciąż dostępne są wolne miejsca na bezpłatną rehabilitację.

Reklama

W przychodni przy ul. Felińskiego, należącej do Miejskiego Centrum Medycznego „Górna”, dzięki finansowaniu z Budżetu realizowane są usługi rehabilitacyjne. Przeznaczono na ten cel 620 tys. zł. - z czego 550 tyś. na porady i zabiegi  rehabilitacyjne oraz 70 tyś. na sprzęt rehabilitacyjny.

!reklama!

 - Zabiegi są skierowane do pełnoletnich łodzian. Może się na nie zapisać każdy mieszkaniec - niezależnie od tego, do której poradni należy. Przed skierowaniem na zabiegi zapewniona jest porada lekarza - specjalisty rehabilitacji, który wybierze niezbędne dla nas zabiegi. W ramach programu pacjent otrzymuje cykl trwających 10 dni zabiegów. W sumie, do listopada, przebadanych zostanie 380 osób i udzielimy 19 tysięcy zabiegów fizjoterapeutycznych. W każdym z 10 dni zabiegowych pacjent będzie miał wykonane 5 różnego rodzaju zabiegów - mówi Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM „Górna”.

Centrum przeprowadzało już podobną akcję w ubiegłych latach – w 2018 roku przebadano 120 osób i wykonano 6000 zabiegów, natomiast w kolejnym roku zbadano 150 osób i przeprowadzono 7500 zabiegów. 

Wszystkie procedury wykonywane są w gabinetach przystosowanych do rehabilitacji, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Badania lekarskie przed skierowaniem na rehabilitację wykonywane  są przez specjalistę rehabilitacji. Aby zapisać się na konsultację lekarską można dzwonić pod numer telefonu: 42 643 - 39 - 72 lub 643 57 44. Budynek przy ul. Felińskiego dostosowany jest do wymogów osób niepełnosprawnych.

W tym roku poradnia pozyskała dodatkowy sprzęt: aparat do masażu uciskowego, aparat do terapii falami uderzeniowymi, aparat do elektroterapii, lampę Sollux, tablicę do ćwiczeń manualnych, rower treningowy i bieżnię.

Pacjent może otrzymać skierowanie na różne zabiegi: masaż, ćwiczenia indywidulalne z terapeutą, ćwiczenia indywidualne na UGUL, diatermię, elektroterapię, laseroterapię, ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapię, lampa Sollux. 

Od września pacjenci będą mogli zgłaszać się na zabiegi w godzinach 8-18, co pracującym osobom również pozwoli skorzystać z rehabilitacji. Ponadto MCM „Górna” bezpłatnie ( w ramach kontraktu z NFZ) udziela świadczeń fizjoterapeutycznych w 3 innych lokalizacjach – przy Odrzańskiej 29, Cieszkowskiego 6 i Tatrzańskiej 109.

Miejskie Centrum Medyczne "Polesie" również oferuje bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego. Świadczenia udzielane są w poradni przy ul. Maratońskiej 71.

- Skorzysta z nich 1300 osób. Zabiegi są warte 270 tysięcy złotych, zaś za kolejne 30 tysięcy złotych przeznaczyliśmy na zakup nowego sprzętu rehabilitacyjnego - dodaje Marcin Kos, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia UMŁ.

Program obejmuje zabiegi z zakresu: elektrolecznictwa (prądy diadynamiczne, prądy TENS, prądy interferencyjne, prądy Trauberta, prądy Kotza, galwanizację, jonoforezę, elektrostymulację), światłolecznictwa (naświetlanie lampą Sollux, laser – skaner), pole elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości – terapuls, pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości – magnetronik, kinezyterapia oraz ćwiczenia (indywidualna praca z pacjentem), masaż, kąpiel wirowa, krioterapia miejscowa, ultradźwięki i fonoforeza.

Za 30 tys. zł zakupiony nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny – aparat BTL wraz z głowicą bezobsługową.

Pacjenci mogą również skorzystać z pomocy rehabilitantów. Zabiegi wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Od połowy września zwiększy się ilość kadry, co pozwoli w sprawny sposób udzielić pomocy większej liczbie pacjentów.

Zapisy przyjmowane są  osobiście w Poradni Rehabilitacyjnej przy ul. Maratońskiej 71 oraz pod numerem telefonu: 42 208 - 49 - 50. Pierwsze wolne terminy zabiegów - już na 10 września. 

Dla bezpiecznego, ale i zgodnego z zaleceniami lekarskimi prowadzenia rehabilitacji, każda z poradni opracowała szczegółowy sposób postępowania na czas koronawirusa.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.