Reklama

Reklama

Łodzianie w końcu doczekali się zakończenia remontu tej ulicy

Opublikowano: pt, 20 gru 2019 10:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od piątku, 20 grudnia kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną ulicą Dąbrowskiego. Prace na całym remontowanym odcinku od ul. Rzgowskiej do al. Rydza-Śmigłego zostały zakończone. 

Prace budowlane zostały zakończone w listopadzie, jednak drogowcy potrzebowali jeszcze miesiąca na wykonanie prac wykończeniowych. Dodatkowo potrzebny był czas na załatwienie biurokratycznych procedur związanych z odbiorem inwestycji i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Remont ul. Dąbrowskiego został zrealizowany w ramach programu „Tramwaj dla Łodzi”. Prace przeprowadzono na odcinku od ul. Rzgowskiej wraz ze skrzyżowaniem do ul. Podgórnej. Zmieniono całkowicie układ drogowy wraz z przestarzałą infrastrukturą podziemną. Położono nową infrastrukturę wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną i teletechniczną.

Zmianom uległo również torowisko tramwajowe. Na całej długości odseparowane je od jezdni. Na ul. Dąbrowskiego pojawiły się nowe, podwyższone przystanki tramwajowe, a na ul. Rzgowskiej – przystanki wiedeńskie. Każdy z nich wyposażono w wiaty i tablice informacji pasażerskiej. Wybudowano również drogę rowerową oraz chodniki, wyposażone w ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i z utrudnionym poruszaniem się. Na całej długości zamontowano nowe, energooszczędne latarnie. Całość przebudowy została dopełniona nasadzeniem 52 drzew i 600 krzewami.

Koszt przebudowy ulicy to 50 mln złotych.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.