Reklama

Reklama

Łodzianie zaśmiecają Łódź! Czas ją w końcu posprzątać. Jest ku temu okazja [zdjęcia]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zanieczyszczenia w Olechówce, śmierci na Górnej, wylewane ścieki na Retkini, zdewastowane budynki w Śródmieściu - to tylko kilka z wielu niezrozumiałych zachowań mieszkańców Łodzi, ujawnionych przez Straż Miejską w ostatnich dniach. Nadszedł czas, by dewastowanie Łodzi zastąpić jej sprzątaniem. Okazją ku temu jest nadchodzący Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata.

Śmieci, ścieki i niszczenie budynków. Długa lista grzechów łodzian

Chociaż Łódź z roku na rok pięknieje i staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem do życia, to nie brakuje w niej osób, które swoim zachowaniem uprzykrzają życie innym mieszkańcom. 

Pierwszym z takich przykładów jest pewna para, która postanowiła zniszczyć ściany budynku przy ul. Jaracza, a więc w ścisłym centrum Łodzi. 

„W nocy z środy na czwartek operator monitoringu miejskiego ujawnił dwie osoby, które malowały elewację budynku przy ul. Jaracza. Na miejsce został skierowany patrol Oddział Prewencji Straż Miejska Łódź. Strażnicy ujęli 26-latkę oraz jej 30-letniego towarzysza. Zostali oni przewiezieni i przekazani do dyspozycji I Komisariatu Policji” - informuje Straż Miejska w Łodzi.

Nagminną praktyką w Łodzi jest także wyrzucanie śmieci w niedozwolonych miejscach. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni łódzcy strażnicy miejscy ujawnili kilka takich sytuacji. Jedna z nich miała miejsce na osiedle Wiskitno, gdzie na poboczu drogi ktoś wyrzucił swoje odpady. Inna, bardzo podobna akcja, odbyła się na osiedlu Rokicie, gdzie ktoś postanowił wyrzucić odpady poremontowe na terenie zielonym przy ul. Cieszyńskiej.

To jednak nie wszystko. W Łodzi praktykuje się także… wylewanie ścieków do rzeki oraz do lasów. Takie sytuacje w ostatnich dniach miały miejsce na Górnej oraz na Retkini. 

- Patrol Oddziału Dzielnicowego Łódź-Górna otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia zanieczyszczania rzeki Olechówki. W trakcie oględzin jednego z kanałów strażnicy potwierdzili, że do wody dostają się nieczystości wypływające najprawdopodobniej z jednej z okolicznych firm. Sprawa zanieczyszczania rzeki Olechówki została skierowana do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ - informuje Straż Miejska.

„Dowódca Posterunku Retkinia  w czasie wolnym od pracy otrzymała informację, że w okolicy Górki Retkińskiej wylewane są nieczystości Strażniczka niezwłocznie podjęła działania zmierzające do potwierdzenia zgłoszenia, a następnie do ustalenia sprawcy wykroczenia. Wszystkie działania jakie zostały przez nią podjęte pozwoliły na ukaranie mandatem karnym osoby odpowiedzialnej za pozbywanie się nieczystości w sposób niezgodny z prawem” - czytamy  z koeli na profilu SM w Łodzi na Facebooku.

Liczba podobnych wybryków mieszkańców Łodzi jest zatrważająca. Na szczęście można coś z tym zrobić.

Nie śmieć. Posprzątaj. Wielkie Sprzątanie Świata dotarło także do Łodzi

W sobotę, 18 września 2021 roku, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata. W związku z tym w kilku miejscach w Łodzi organizowane będzie grupowe sprzątanie.

To doskonała okazja do tego, by „odkupić” swoje winy i zrobić coś pożytecznego nie tylko dla siebie, ale także swoich najbliższych oraz dla miasta, w którym codziennie funkcjonujemy.

Jedna z grup spotyka się w sobotę w Parku Źródła Olechówki przy placu zabaw.

„Zabierzcie z sobą luz, uśmiech, dobre chęci, a także rękawiczki i duże wytrzymałe worki na śmieci” - piszą organizatorzy wydarzenia.

W sobotę 18 września akcja „Sprzątania Ziemi” zorganizowana zostanie także na Rudzkiej Górze.

„Dla chętnych przygotowane będą rękawiczki i worki na śmieci, które po akcji odbierze Wydział Gospodarki Komunalnej. Miejsce zbiórki to parking na rogu ulic Starorudzkiej i Foremnej” - czytamy w ogłoszeniu.

Łodzianie chcą czystego miasta. Zadbać o to ma straż miejska wyposażona w nową „broń”

Straż miejska otrzymała nową broń w walce o czystą Łódź. Mowa o trzydziestu fotopułapkach, które zostały zakupione ze środków z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Sprzęt wykorzystywany jest na terenie całej Łodzi.

Nowe fotopułapki są przystosowana do działania zarówno w ciągu dnia oraz w nocy. Uruchamia się, gdy wyczuje ruch. W okresie dwóch tygodni potrafi zrobić nawet do 7 tysięcy zdjęć, które później strażnicy miejscy przeglądają i na ich podstawie identyfikują osoby, wyrzucające śmieci na dzikie wysypiska.

Część z ponad trzydziestu fotopułapek zakupionych ze środków Budżetu Obywatelskiego dla łódzkiej Straży Miejskiej już działa. 

W łódzkich lasach i na terenach zielonych trwa montaż kolejnych fotopułapek, które mają zapobiec szerzeniu się dzikich wysypisk śmieci na terenie Łodzi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy