Reklama

Reklama

Łódzka skarbnica filmowa zaprasza na seanse kinowe do internetu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzka skarbnica filmowa zaprasza na seanse kinowe do internetu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź „Zrób to sam” – to nie tylko popularny program Adama Słodowego. To też tytuł filmu wyreżyserowanego przez Juliusza Machulskiego, twórcy Seksmisji czy Vabanku, znajdującego się w archiwum Wytwórni Filmów Oświatowych. Na pułkach WFO znajduje się też kilkanaście filmów Marka Koterskiego, który już w czasach Gierka przekonywał, że „Na to wszystko trzeba popatrzeć z tej drugiej, pogodniejszej strony”. Teraz ta łódzka skarbnica filmowa zaprasza na seanse kinowe do internetu.

Reklama

W łódzkiej "Oświatówce" karierę zaczynali wybitny twórcy filmu

Archiwum WFO to prawie 5000 tytułów, zrealizowanych przez kilka pokoleń polskich twórców. Wiele tytułów zaliczanych jest do klasyki filmu polskiego. Obrazy wyprodukowane w Wytwórni zdobyły ponad 1200 nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach filmowych.

!reklama!

W „Oświatówce” rozpoczynali swoją karierę i często podejmowali dłuższą współpracę, wybitni twórcy polskiego filmu m.in.: Wojciech Jerzy Has, Janusz Nasfeter, Krzysztof Zanussi, Juliusz Machulski, Jacek Bławut, Marek Koterski czy Maciej Drygas (laureat Europejskiej Nagrody Filmowej FELIX za film „Usłyszcie mój krzyk” – wyprodukowany w WFO). Muzykę do powstających w Wytwórni filmów komponowali m.in.: Krzysztof Komeda, Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar, Jan A.P. Kaczmarek.

Dotychczasowe doświadczenia udostępniania dorobku Wytwórni w internecie oraz podsumowanie obu cyklów „Zostań w domu”, wskazują na duże zainteresowanie ze strony publiczności – filmy obejrzało blisko 20 tys. unikalnych użytkowników. Dlatego WFO zdecydowała się na kolejny projekt mający na celu pokazanie bogatego dorobku Wytwórni szerszej publiczności.

Polecamy: Australijski, fiński, francuski i polski repertuar gitarowy jednego wieczoru? Koncert studentów Akademii Muzycznej w Łodzi już 17 kwietnia

26 pokazów filmowych łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych

„Kalejdoskop polskiego dokumentu – internetowe pokazy filmowe WFO” to 26 pokazów filmowych, który potrwa do 8 lipca. Obejmuje blisko 50 filmów. Każdy pokaz o długości ok. 30-40 minut składa się z 2-3 filmów. Pokazy odbywają się w każdy wtorek i czwartek. Filmy są dostępne przez 4 godziny (16-20).

Tematyka pokazów, ze szczególnym uwzględnieniem regionu łódzkiego (wiele produkcji tutaj było kręconych) zostanie podzielona na bloki tematyczne obejmujące m.in. kulturę i sztukę, historię, przyrodę i środowisko, etnografię i sport. Przed każdą projekcją można obejrzeć wprowadzenie do tematyki filmu nagrane przez twórców, filmoznawców i inne osoby profesjonalnie związane z przemysłem filmowym.

Pokazy są dostępne na profesjonalnej platformie https://vimeo.com/wfolodz oraz równolegle na stronie Wytwórni jako VOD www.vod.wfo.com.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy