Reklama

Reklama

Łódzka Straż Miejska bezpłatnie zabezpieczy rower przed kradzieżą. Popsuj szyki złodziejowi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Łódzka Straż Miejska bezpłatnie zabezpieczy rower przed kradzieżą. Popsuj szyki złodziejowi - Zdjęcie główne

Straż Miejska w Łodzi zabezpieczy Twój rower przed kradzieżą | foto UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Obawiacie się kradzieży swojego roweru? Teraz możecie bezpłatnie zabezpieczyć swój jednoślad przed wpadnięciem w niepowołane ręce. Bezpłatnie zadba o to łódzka Straż Miejska, która zaprasza do wzięcia udziału w akcji.

Reklama

Udaremnij kradzież swojego roweru. Straż Miejska w Łodzi odpowiednio go zabezpieczy

Urząd Miasta Łodzi informuje o akcji kierowanej do właścicieli rowerów. Od ósmego lipca, w każdy wakacyjny piątek (godz. 10-13) w łódzkim Motodromie przy ul. Stanisława Małachowskiego będzie można bezpłatnie oznaczyć swój rower. Zadba o to Straż Miejska w Łodzi. 

Zabezpieczenie polega na wygrawerowaniu na rowerze specjalnego numeru przyporządkowanego do właściciela w bazie danych. Oprócz unikalnego numeru właściciel otrzyma dokument potwierdzający wykonanie oznakowania. 

Symbol znakowania składa się z litery przypisanej danej lokalizacji siedziby strażników, porządkowemu numerowi kolejnego zabezpieczanego jednośladu i z pierwszych sześciu liczb numeru PESEL właściciela pojazdu. Po grawerunku Straż Miejska w Łodzi wydaje dokument potwierdzający wykonanie usługi. W przypadku kradzieży roweru, należy rzecz jasna zgłosić ją do organów ścigania, a także przynieść ów dokument do siedziby Straży Miejskiej w Łodzi, w której wykonany został grawerunek. Aby dokładniej zabezpieczyć rower, strażnicy miejscy mogą nakleić w widocznym miejscu na rowerze naklejkę z informacją o oznakowaniu sprzętu.

Aby skorzystać z usługi należy stawić się w łódzkim Motodromie z dokumentem tożsamości oraz dowodem zakupu pojazdu (faktura, paragon). W przypadku braku paragonu można złożyć pisemne oświadczenie o prawie własności do pojazdu. 

Aktualnie w bazie Straży Miejskiej w Łodzi znajduje się już 9 tysięcy oznakowanych rowerów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy