Reklama

Reklama

Łódzki Budżet Obywatelski 2021/2022. W puli znajduje się 26 milionów złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzki Budżet Obywatelski 2021/2022. W puli znajduje się 26 milionów złotych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 10 maja wystartuje IX edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Łodzianie będą mieli do rozdysponowania 26 mln złotych, z czego 20,5 mln zł przeznaczone będzie na projekty osiedlowe, a 5,5 mln zł na projekty ponadosiedlowe.

Reklama

Łódzki Budżet Obywatelski - harmonogram

Na złożenie wniosku będą 3 tygodnie. Etap ten rozpocznie się 10 maja a zakończy 31 maja. Wnioski będzie można składać, zarówno przez Internet, jak i osobiście (w kancelarii Urzędu Miasta Łodzi, Piotrkowska 104). Aplikacja do składania wniosków będzie dostępna na stronie internetowej ŁBO KLIK.

!reklama!

- My, jako biuro jesteśmy już przygotowani i odliczamy czas do wystartowania aplikacji. Będzie to północ 10 maja. Zostały dwa tygodnie, a więc mieszkańcy już mogą zastanawiać się, jaki chcieliby złożyć projekt. – mówi Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi.

Tak, jak w 2020 roku, projekty dotyczące placówek miejskich, takich jak np. szkoły, znajdą się w puli ponadosiedlowej. Podobnie projekty dotyczące zielonych terenów: Parku na Zdrowiu, Lasu Łagiewnickiego i Arturówka. Pula osiedlowa podzielona jest na 36 osiedli.

Polecamy: Czy łodzianom spodobają się nowi lokatorzy stawów na Młynku? Różowe flamingi prezentują się okazale [zdjęcia]

Zmiany w Łódzkim Budżecie Obywatelskim

Nowości w Łódzkim Budżecie Obywatelskim to bardziej precyzyjne zasady dotyczące ogólnodostępności. Dotyczyć ona będzie:

  • Projektów inwestycyjnych, np. boisk na terenach szkół, czy placów zabaw, mają one być dostępne dla wszystkich mieszkańców, minimum 30h tygodniowo. W te 30 h tygodniowo nie są wliczane zajęcia prowadzone dla dzieci i młodzieży danej placówki.
  • Projektów tzw. miękkich, czyli np. warsztatów, zajęć artystycznych, czy sportowych, jeśli projekt przewiduje ograniczoną liczbę miejsc, na zajęcia powinien odbyć się otwarty nabór, do którego mogą zgłosić się wszyscy mieszkańcy Łodzi, którym dedykowane będą zajęcia.
Od zaproponowanych zasad będą obowiązywać wyjątki. Wyjątkiem będą projekty, które zwiększą dostępność instytucji, placówek, czy w ogóle przestrzeni, osobom z niepełnosprawnościami. Przykładem takiego projektu może być winda w szkole, która ma służyć osobom poruszającym się na wózkach.

Polecamy: Gdzie legalnie grillować w Łodzi? Oto lista miejsc do grillowania w Łodzi

Łódzki Budżet Obywatelski - kiedy głosowanie?

Od momentu składania wniosków do lipca projekty będą opiniowane przez wydziały urzędu miasta i jednostki podległe urzędowi. Później – projektami zajmie się komisja budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej.

- Budżet Obywatelski to stałe wydarzenie w kalendarzu łódzkim. Tak samo jest w tym roku. Startujemy już niedługo. Warto zapoznać się ze wszystkimi dokumentami
i zapisami regulaminu BO, by wnioski składać bez żadnego problemu i poprawek. Jak zawsze jako Przewodniczący Komisji jestem do dyspozycji mieszkańców w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości - informuje Damian Raczkowski, przewodniczący komisji.

Pełna lista wniosków zaopiniowanych pozytywnie i poddanych pod głosowanie, będzie opublikowana 17 września. A potem już czas na głosowanie. W tym roku ten etap rozpocznie się 1 października, przez dwa tygodnie będzie można składać wnioski papierowe, a aż do 29 października potrwa głosowanie elektroniczne. Wyniki ogłosimy do 15 listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy