Szeregi łódzkiego garnizonu policji zasiliło 73 funkcjonariuszy, w tym 43 policjantów i 30 policjantek. Ślubowanie odbyło się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.
Nowi funkcjonariusze w Łodzi. Są już po ślubowaniu, kiedy zaczną pracę?
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej". Takie słowa przysięgi wypowiedzieli nowo przyjęci policjanci w obecności m.in. komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina.Zanim jednak trafią do przydzielonych jednostek, m.in. do Oddziału Prewencji w Łodzi, do Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi oraz do komend miejskich i powiatowych w Łódzkiem, czeka ich jeszcze jedno zadanie. Muszą przejść szkolenie podstawowe, które trwa około pół roku.
Praca w policji. Łódzki garnizon zrobił to, jako pierwszy w Polsce
To kolejne przyjęcie do służby w tym roku. Dotychczas przyjęto przeszło 200 nowych funkcjonariuszy. Przypomnijmy, że dobór do służby prowadzony jest w systemie ciągłym, a najbliższy termin zaplanowano na 27 października i 28 grudnia 2023 r.Jeżeli zawsze marzyliście o pracy mundurowej to teraz macie na to duże szanse. Łódzka policja prowadzi nabór otwarty i szuka kandydatów. Więcej na temat przeczytacie w artykule: Praca szuka człowieka. Wakaty w łódzkiej policji. Zarobki? Możecie być zdziwieni
Nowością, która nie jest praktykowana w żadnej innej komendzie w Polsce, jest rekrutacja osób do pracy w wydziale kryminalnym. Wcześniej, aby zacząć służbę w tym pionie, trzeba było rozpocząć pracę od wydziału patrolowego, a później sukcesywnie przechodzić kolejną ścieżkę kariery.
Kto ma szansę zostać kryminalnym?
Osoba, która osiada tytuł magistra, lub magistra inżyniera, posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające rozwiązywanie problemów z zakresu mechaniki i elektroniki, a także twórczo posługuje się narzędziami i technologiami informatycznymi stosowanymi w automatyce
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.