Reklama

Reklama

Łódzki magistrat: „Nauka w warunkach reżimu sanitarnego i realnego zagrożenia COVID-19”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzki magistrat: „Nauka w warunkach reżimu sanitarnego i realnego zagrożenia COVID-19” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 1 września w łódzkich szkołach wszystkich szczebli znów zabrzmią dzwonki, a klasy wypełnią się uczniami.

Reklama

Wraca normalność, choć nauka będzie się odbywać w warunkach reżimu sanitarnego i realnego zagrożenia COVID-19. Aby wesprzeć dyrektorów szkół powstała szybka ścieżka kontaktu ze służbami sanitarnymi, nauczyciele i uczniowie będą mogli tez korzystać ze wsparcia specjalistów w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

 !reklama!

- Każda szkoła jest inna, każda ma swoją specyfikę więc to dyrektorzy poszczególnych placówek opracowali szczegółowe regulaminy postępowania. Ale wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk, wskazanie pomieszczenia do izolacji, wietrzenie sal oraz przestrzeganie dystansu społecznego - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

W Szkole Podstawowej nr 46 jest 300 uczniów, obiady będą jedzone w grupach, a przy stolikach będzie siedzieć 2 uczniów. W świetlicy będą przebywać dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, a lekcje wychowania fizycznego będą na boisku albo w pobliskim parku - o ile pozwoli pogoda. Uczniowie nie będą także przemieszczać się między salami lekcyjnymi.

- Wyjątek będą stanowić lekcje informatyki, ale po każdych zajęciach sala będzie dezynfekowana. Podobnie sala gimnastyczna po każdej lekcji w-f - wyjaśniła Monika Siedmiogrodzka, dyrektor SP 46. - Rodziców proszę o respektowanie naszych regulaminów, wstęp do szkoły mają tylko opiekunowie najmłodszych uczniów, ale pojedynczo i obowiązkowo w maseczkach.

Wszystkie obostrzenia i zalecenia mają na celu dobro dzieci i wykluczenie wszelkich potencjalnych zagrożeń. W niektórych szkołach nie będzie obiadów właśnie w trosce o zdrowie dzieci, w innych na przerwach będą obowiązywać maseczki.

- Każdy dyrektor opracował własny regulamin, to wszystko ma chronić uczniów, nauczycieli i pracowników szkół, dlatego proszę rodziców o respektowanie zaleceń - dodała wiceprezydent Moskwa-Wodnicka.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy