Reklama

Reklama

Łódzki poseł Włodzimierz Tomaszewski wykluczony z partii Porozumienie. „Jestem rzecznikiem porozumienia w Porozumieniu”

Opublikowano: sob, 13 lut 2021 12:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Włodzimierz Tomaszewski, łódzki poseł Porozumienia, został zawieszony w prawach członka partii. To nie koniec problemów urodzonego w Łodzi 64-letniego posła. W sobotę okazało się, że został on wykluczony ze struktur partii. Jaka przyszłość czeka teraz posła Tomaszewskiego?

W latach 2002–2010 Włodziemierz Tomaszewski pełnił funkcję wiceprezydenta Łodzi.

!reklama!

W wyborach samorządowych w 2010 został zgłoszony jako kandydat na prezydenta Łodzi z ramienia Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego (którego w marcu tego samego roku został prezesem). W pierwszej turze wyborów z 21 listopada 2010 zdobył 35 766 (17,49%) głosów, zajmując trzecie miejsce wśród 11 kandydatów.

W 2014 z ramienia PiS powrócił do Rady Miasta, utrzymując mandat również w 2018. W 2017 przystąpił do partii Porozumienie, zostając jej wiceprezesem w okręgu łódzkim. 

W wyborach parlamentarnych w 2019 wystartował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości (z rekomendacji Porozumienia), uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, otrzymując 6884 głosy. 

Łódzki poseł Włodzimierz Tomaszewski zawieszony w prawach członka Porozumienia

W lutym 2021 roku doszło do rozłamu w partii Prozoumienie, co poskutkowało zawieszeniem Włodzimierza Tomaszewskiego w prawach członka partii.

Poza łódzkim posłem, w prawach członka Porozumienia, zawieszono Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa i Michała Cieślaka.

Łódzki poseł Włodzimierz Tomaszewski wykluczony z Porozumienia

W sobotę 13 lutego podjęto decyzję o wykluczeniu posła Tomaszewskiego z partii Porozumienie. Oprócz niego z partii wydalono siedem innych osób.

- Powodem było wielokrotne i notoryczne łamanie statutu partii, chociażby w postaci nieuznawania ciał partii, powołując się samozwańczo na rzecznika partii - tłumaczy Gracjan Majewski z Porozumienia - Nie jest to już poseł, który może reklamować się szyldem Porozumienia. Najpewniej zostanie posłem niezrzeszonym - dodaje. 

Inaczej zaistniałą sytuację widzi poseł Tomaszewski, który w rozmowie z TuŁódź.pl stwierdził, że w jego przypadku nie doszło do żadnych zmian. 

- W Porozumieniu jest oczywiście spór formalny, który toczy się od jakiegoś czasu i powinien być rozstrzygnięty w oparciu o sprawdzone praktyki związane m.in. z przedstawianiem opinii prawnych. Natomiast w żadnej partii nie można rozstrzygać w oparciu o zniekształcone organy. W przypadku, gdy Prezydium Zarządu Krajowego, a potem jeszcze Sąd Koleżeński zostały zniekształcone, to prawomocność ich rozstrzygnięć jest kwestionowane - wyjaśnia Włodzimierz Tomaszewski. - Jestem rzecznikiem porozumienia w Porozumieniu. Trzeba po prostu wyjaśnić ten spór - dodaje.

- Dla mnie oczywiste jest to, że wciąż jestem w Porozumieniu i dalej jestem rzecznikiem Porozumienia. Wciąż jest także spór formalny. Jest jednak fundamentalna korzyść. Wszystkie strony tego sporu mówią jednoznacznie - miejsce Porozumienia jest w Zjednoczonej Prawicy - podkreślił Włodzimierz Tomaszewski.

Łódzki poseł podkreślił także, że w dalszym ciągu będzie wypełniał swoje zadanie, które wykonuje jako samorządowiec wykorzystujący mandat poselski, by realizować je zgodnie z misją publiczną. 

Polecamy: Wyłączenia prądu w Łodzi. Sprawdź, gdzie może zabraknąć prądu [15.02.-21.02.]
źródło: polsatnews.pl, wikipedia.pl, inf. własne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.