Reklama

Reklama

Łódzki wynalazek w łódzkim salonie samochodowym. Po pierwsze: bezpieczeństwo [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzki wynalazek w łódzkim salonie samochodowym. Po pierwsze: bezpieczeństwo [WIDEO] - Zdjęcie główne

Łódzki wynalazek w łódzkim salonie samochodowym. Po pierwsze: bezpieczeństwo (fot. mat. partnera) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jest w Łodzi salon samochodowy, w którym obok najnowszych modeli samochodów ciekawy świata klient może znaleźć inne urządzenie techniczne, które z pozoru z motoryzacją ma wspólnego niewiele. Przy bliższym poznaniu okazuje się jednak, że także branża motoryzacyjna może korzystać z supernowoczesnych technologii oczyszczania powietrza, czyli zapewnienia użytkownikom bezpiecznego samochodu, salonu czy serwisu samochodowego.

Reklama

Współczesna branża motoryzacyjna korzysta w wielu dziedzin nauki, w tym także z najnowocześniejszych osiągnięć fizyki, biologii czy chemii.

!reklama!

Czystość, higiena i komfort użytkowania samochodu to jedne z najwyższych priorytetów dla producentów i sprzedawców samochodów. Dziś, gdy znacznie trudniej niż wcześniej zaprosić klienta do salonu samochodowego, kwestie bezpieczeństwa i zdrowia stają się najwyższym wymaganiem w relacjach handlowych. Dlatego współcześni przedsiębiorcy, także ci funkcjonujący w Łodzi i od lat związani z naszym miastem, podjęli rękawicę i przygotowali rozwiązania, które śmiało można nazwać supernowoczesną technologią jutra potrzebną już dziś.

Z naszą kamerą odwiedziliśmy jeden z łódzkich salonów samochodowych stosujący takie właśnie technologie. Wybór miejsca i rozmówcy nie był przypadkowy. Grzegorz Wójcik, reprezentujący salon ZIMNY AUTO, osobiście jest zaangażowany w proces projektowania i produkcji urządzeń do oczyszczania powietrza, w tym także tych dedykowanych dla branży samochodowej. Połączenie dwóch obszarów technologicznych przyniosło nadspodziewanie dobre rezultaty i w dalszych pracach konstruktorskich rokuje na kolejne, śmiałe i wydajne rozwiązania.

Tu należy przenieść się na chwilę w inne, ważne miejsce na mapie technologicznej naszego miasta. Ponad jedenaście lat prac badawczych i konstruktorskich w firmie PHU Dytrych w Łodzi pozwoliło stworzyć nowoczesne urządzenie do oczyszczania powietrza oparte na procesie fotokatalizy. Proces ten, występujący na co dzień w przyrodzie, został zaadaptowany przez inżynierów do zbudowania urządzenia służącego ludziom w różnych życiowych sytuacjach. Okazało się bowiem, że proces fotokatalizy zastosowany w najnowszych oczyszczaczach najskuteczniej i najpewniej dezaktywuje substancje biologiczne z otaczającego nas powietrza, nie wymagając od użytkownika skomplikowanych i kosztownych procedur. Reaktor fotokatalityczny trwale i ze skutecznością sięgającą 99,9 proc. dezaktywuje znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne dając użytkownikom niemal doskonale czyste powietrze wolne od smogu, wirusów, bakterii, alergenów, pleśni czy przykrych zapachów. 

Dzięki wykorzystaniu takich technologii dziś nie tylko salon samochodowy, ale sam pojazd czy poszczególne jego elementy (kluczyki, akcesoria) mogą być czyste, bezpieczne i oddane w użytkowanie klientowi bez obawy transmisji szkodliwych substancji. Praca w salonie czy serwisie samochodowym wyposażonym w supernowoczesne oczyszczacze powietrza gwarantuje klientom i pracownikom komfort psychiczny wynikający z trwałego bezpieczeństwa. Co więcej, klient może liczyć na doradztwo w tej dziedzinie i już niedługo wyposażyć swoje auto w urządzenia do oczyszczania powietrza wewnątrz samochodu. Co ważne, efekt stosowania opisywanych przez nas urządzeń jest zdecydowanie bardziej bezpieczny i przyjazny dla człowieka (oraz dla samochodu) niż powszechnie stosowane w branży motoryzacyjnej metody ozonowania.

By lepiej poznać i zrozumieć zasady funkcjonowania oczyszczaczy powietrza z linii VENTUS warto odwiedzić portal „Bądź Bezpieczny 24h na dobę”, czyli 24BB.pl, gdzie znajdują się wszystkie obecnie dostępne urządzenia wykorzystujące proces fotokatalizy. Jak już wspomnieliśmy, urządzeń takich przybywa, pojawiają się bowiem nowe, dostosowywane do potrzeb wybranych grup użytkowników. Najpierw zaspokojono potrzeby właścicieli i administratorów dużych powierzchni biurowych i przestrzeni wspólnych: poczekalni, recepcji, sal konferencyjnych, open space w biurach czy właśnie salonów samochodowych. Mówimy tu o przestrzeniach do 100 m2 dla urządzenia VENTUS 300 i do 50 m2 dla urządzenia VENTUS 150. Kolejne urządzenia, jak choćby VENTUS Home są dedykowane mniejszym powierzchniom i już wkrótce będą dostępne. Podobnie, jak urządzenia do pojazdów z serii VENTUS Mobile czy specjalistyczne urządzenia do dezaktywacji zagrożeń biologicznych stosowane np. w serwisie samochodowym (box do oczyszczania kluczyków). 

W Łodzi dużo się dzieje, zwłaszcza w dziedzinie innowacji technologicznych. Jak mówi stare przysłowie, potrzeba jest matką wynalazków. Nasi lokalni inżynierowie widząc realne potrzeby dostosowują swoje projekty do realnych potrzeb i dziś możemy z tego korzystać. Spodziewajmy się więc kolejnych, śmiałych projektów i korzystajmy z najnowszej myśli technicznej tak żywo obecnej w naszym mieście. Może się bowiem okazać, że już niedługo myśl techniczna rodem z Łodzi będzie szeroko znana użytkownikom na całym świecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy