Reklama

Reklama

Łódzkie lotnisko w II kwartale 2020 r. nie obsłużyło żadnego pasażera. Czy winien tylko koronawirus?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzkie lotnisko w II kwartale 2020 r. nie obsłużyło żadnego pasażera. Czy winien tylko koronawirus? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dla łódzkiego portu lotniczego podsumowanie II kwartału tego roku jest porażające. To nie wróży dobrze kondycji finansowej lotniska.

Reklama

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta w II kwartale br. nie zanotował żadnego obsłużonego pasażera ani wykonanej operacji lotniczej.

 !reklama!

Liczba obsłużonych pasażerów wyniosła więc okrągłe zero. Brak ruchu wynika rzecz jasna z zakazu pasażerskich lotów międzynarodowych do i z Polski od 15 marca do 16 czerwca. W tym czasie nie odbył się żaden lot komercyjny.

Już pierwszy kwartał tego roku notował spadek ruchu pasażerskiego w porównaniu do roku 2019 o ponad 20 procent. W drugim spadek, co oczywiste, wyniósł już 100 procent.

Jedyny ruch na łódzkim lotnisku to operacje cargo. Niemniej i tak ich było o 15 proc. mniej niż w II kwartale 2019 roku.

W Łodzi zero, a jak drugi kwartał tego roku wyglądał na innych portach lotniczych?

Z gdańskiego lotniska skorzystało 20,6 tys. osób, co oznacza spadek o 98,6 procent. To jeden z lepszych wyników na tle polskich portów regionalnych.

W kwietniu i maju poznańskie lotnisko odprawiało 866 pasażerów. To miesięczne spadki o ponad 99 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 116 pasażerów, to blisko 100 proc. mniej w stosunku do maja 2019 roku.

Dwie ciekawostki z mniejszych miast:

Ze względu na zakaz wykonywania rejsowych lotów pasażerskich nad Polską, lotnisko w Bydgoszczy w kwietniu br. odprawiło tylko 3 pasażerów. Z olsztyńskiego lotniska skorzystało 193 pasażerów. Byli to żołnierze Rumuńskich Sił Powietrznych, którzy przylecieli do Polski wesprzeć polskich żołnierzy w ramach natowskiej akcji #EnhancedForwardPresence.

No i na koniec spójrzmy na nasz sztandarowy port lotniczy imienia Chopina. W maju tego roku wykonano tam 119 pasażerskich operacji lotniczych (spadek o 99,2 proc.), a z usług stołecznego portu skorzystało łącznie 6 tys. pasażerów - o 99,6 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy