Reklama

Reklama

Łódzkie. Łowcy pedofili zatrzymali 25-latka, który umawiał się z 12-letnią dziewczynką. Proponował jej m.in. zakup bielizny oraz seks w aucie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódzkie. Łowcy pedofili zatrzymali 25-latka, który umawiał się z 12-letnią dziewczynką. Proponował jej m.in. zakup bielizny oraz seks w aucie - Zdjęcie główne

Łódzkie. Łowcy pedofilów ujawnili 25-latka z Brużyczki Małej, który proponował seks nieletniej (fot. Canva)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Polscy łowcy pedofili z grupy Elusive Child Protection Unit Poland we współpracy ze zgierskimi policjantami zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który od dawna pisał z małoletnią - 12-letnią dziewczynką. Trwa przesłuchanie 25-latka.

Reklama

Łódzkie. Łowcy pedofilów ujawnili 25-latka, który proponował seks nieletniej

Elusive Child Protection Unit Poland to polska filia angielskiej grupy łowców pedofili. 

Rodzice wspomnianej 12-letniej dziewczynki zwrócili się o pomoc do ECPU Polska, do łowców pedofili, ponieważ 25-latek zaatakował w internecie ich córkę.

!reklama!

- W serwisie społecznościowym Mariusz zaczepił to dziecko i zaczął bardzo mocno cisnąć najpierw na pokazanie bielizny, a potem zaczął używać treści i form nazywanych przez polskie prawo jako inne czynności seksualne - opowiada jeden z członków Elusive Child Protection Unit Poland.

- Czasowo przejęliśmy to konto i dalej prowadziliśmy rozmowę. Wstępnie mężczyzna zasugerował spotkanie w Piasecznie pod Warszawą, które miałoby się odbyć pojutrze, niemniej widząc intensywność jego rozmów na serwisie społecznościowym uznaliśmy, że jest niebezpieczny i że może rozmawiać także z innymi dziećmi. Jak się okazało w trakcie zatrzymania i rozmowy z nim, nasze podejrzenia były słuszne - dodaje.

Polecamy: Przystawił staruszkowi nóż do szyi, bo chciał 500 zł. Jest wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi

Łódzkie. 25-letni pedofil zatrzymany w Brużyczce Małej. Trafił do aresztu

Jak informuje jeden z członków Elusive Child Protection Unit Poland, wobec zatrzymanego zapadła decyzja o osadzeniu go w areszcie tymczasowym.

Okazuje się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo, do czego przyznał się podczas ujawnienia. Ciąży na nim wyrok w zawieszeniu. Mimo to, dopuścił się kolejnego przestępstwa na nieletniej. 

Jak udało nam się ustalić, we wtorek 26 kwietnia od godzin porannych trwa przesłuchanie 25-latka. Po jego zakończeniu udostępnimy aktualizację artykułu wraz z wypowiedzią rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

AKTUALIZACJA:

Poniżej zamieszczamy informacje, jakie przekazał nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

Jak  ustalono  25 – latek nawiązał za pośrednictwem jednego z portali  kontakt z nieznaną wcześniej dziewczynką, przesyłając jej niejednokrotnie wulgarne treści, wskazujące na chęć spotkania się z nią i jej seksualnego wykorzystania. Przesłał jej także fotografie o charakterze pornograficznym.  Adresatka korespondencji, mimo iż ma 16 lat poinformowała mężczyznę, że  jest 12 – latką, co nie wpłynęło jednakże na przesyłane treści  i deklarowaną chęć spotkania.  Podejrzany przedstawiał się jako 19 – latek i wykorzystywał jako swoją, fotografię innego mężczyzny.  

Niebawem o zaistniałej sytuacji dziewczynka powiadomiła rodziców, a ci z kolei poprosili o pomoc osoby, które podając się za 12 – latkę kontynuowały wymianę korespondencji, a następnie pomogły policji w zatrzymaniu 25 – latka.

Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Złożył wyjaśnienia w których stwierdził, że nie zamierzał spotykać się z 12 – latką. Przeprowadzone zostały oględziny zabezpieczonego telefonu. Trwają sprawdzenia mające wyjaśnić, czy  25 – latek nie dopuszczał się podobnych przestępstw na szkodę innych małoletnich. 

Prokurator wystąpił do miejscowego sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy