Reklama

Łódzkie metro nabiera realnych kształtów. Startuje budowa pierwszego przystanku! Zobacz wizualizacje stacji Łódź-Polesie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mimo licznych problemów i zawirowań, w Łodzi postępuje budowa tunelu średnicowego. Już w niedzielę 21 lutego postawiony zostanie kolejny bardzo ważny krok dla łódzkiego metra. Tego dnia planowane jest bowiem rozpoczęcie budowy pierwszego przystanku - stacji Łódź-Polesie.

W Łodzi powstaje tunel średnicowy, który połączy dworzec Łódź Fabryczna i dworzec Łódź Kaliska

Trwają prace przy budowie tunelu średnicowego, który pozwoli na sprawną i szybką podroż po mieście koleją. 

!reklama!

Obecnie prowadzone są prace w miejscu komory startowej przy ul. Odolanowskiej, przy budowie komory rozgałęźnej pomiędzy Kasprzaka, a Włókniarzy, oraz przy komarach startowych gdzie pociągi wjadą w tunel jadąc od dworca Kaliskiego i dworca Łódź Żabieniec.

W Łodzi kontynuowane są prace ważne dla budowy tuneli. Na ulicy Skarpowej budowana jest komora demontażowa dla mniejszej tarczy TBM. Prace są prowadzone przy komorze rozgałęźnej pomiędzy tunelem dwutorowym a jednotorowymi przy ul. Włókniarzy. Przy ul. StolarskiejOdolanowskiej budowana jest komora dla mniejszej tarczy TBM, która dojdzie tu z ul. Długosza. 

Na budowach są zgromadzone pierwsze potrzebne do startu partie tubingów. W zakładzie w Mszczonowie przygotowywane są kolejne elementy obudowy tuneli.

Polecamy: Koniec z parkowaniem na Piotrkowskiej w Łodzi! Nowe przepisy wejdą w życie 22 lutego [wideo]

Stacja Łódź - Polesie. Rozpoczyna się budowa pierwszego przystanku łódzkiego metra

Już za tydzień, dokładnie w niedzielę 21 lutego, postawiony zostanie milowy krok na budowie łódzkiego tunelu średnicowego - rozpocznie się budowa stacji Łódź - Polesie. 

Stacja kolejowa powstanie na terenie Ogrodów Karskiego na tyłach Manufaktury. Będzie to podziemna stacja z dwoma peronami znajdującymi się na poziomie -3. Nad peronami znajdą się pomieszczenia techniczne i usługowe. Na powierzchnię będzie można dostać się za pomocą wind i ruchomych schodów wprost do centrum handlowego, a także na nowe rewitalizowane przestrzenie Polesia. 

Teren pomiędzy stacją, a ul. Mielczarskiego zostanie zaaranżowany na Ogrody Karskiego - zieloną i przyjazną przestrzeń, która stworzy na nowo obszar wokół stacji kolejowej i otworzy kolejny kwartał naszego miasta. Przy stacji powstaną również przystanki autobusowe dla zintegrowania środków transportu zbiorowego.

Budowa tunelu średnicowego w Łodzi. Jakie utrudnienia czekają na łódzkich kierowców i pasażerów MPK?

Prace przy budowie stacji Łódź Polesie rozpoczną się 21 lutego.

Wtedy zamknięta zostanie ul. Ogrodowa i zajęty zostanie teren na południe od ulicy. Dojazd do Manufaktury z ul. Ogrodowej będzie zachowany od strony ul. Karskiego przez tymczasowy zjazd na parking. Tak samo prowadzone będą dostawy do centrum handlowego. 

Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 78 i 87. Natomiast dla pieszych przygotowany będzie tymczasowy chodnik, który pozwoli na przejście ul. Ogrodową po północnej stronie drogi, oraz łącznik do ul. Mielczarskiego, który wykonany będzie przy zachodnim ogrodzeniu terenu budowy.

Linia 78 z Aleksandrowa Łódzkiego dojedzie bez zmian do ul. Wielkopolskiej, a następnie pojedzie prosto ul. Lutomierską do Zachodniej, którą przejedzie na ul. Drewnowską i nią pojedzie ponownie w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego. Przystankiem końcowym dla linii 78 będzie przystanek Drewnowska / Zachodnia.

Linia 87AB będzie w kierunku Żubardzia kursować tak jak obecna trasa w drugą stronę przez Nowomiejską, Legionów, Cmentarną, Ogrodową i Srebrzyńską do Kasprzaka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy