Reklama

Reklama

„ŁÓDZKIE NA PLUS”. Mieszkańcy województwa mogą już składać wnioski w regionalnym Budżecie Obywatelskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„ŁÓDZKIE NA PLUS”. Mieszkańcy województwa mogą już składać wnioski w regionalnym Budżecie Obywatelskim - Zdjęcie główne

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w województwie łódzkim. Trwa nabór wniosków (fot. mat. prasowe)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkańcy województwa mogą już zgłaszać projekty w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Pula środków do wykorzystania na realizację ciekawych zadań to 8 milionów złotych. 

Reklama

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w województwie łódzkim. Trwa nabór wniosków

W środę, 24 marca br. rozpoczął się nabór projektów do piątej już edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”.

 !reklama!

- Warto podkreślić, że w ostatnim czasie zaproponowaliśmy zmianę jakościową – mówi Michał Trzoska, dyrektor Kancelarii Marszałka. – W wyniku tej zmiany zrezygnowaliśmy z podziału na pule subregionalne, a zamiast tego zaproponowaliśmy podział na pule: wojewódzką i powiatowe. Dzięki temu budżet obywatelski ŁÓDZKIE NA PLUS trafia do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego. Co więcej, dzięki tej zmianie, udaje się realizować więcej zadań. W tym roku do realizacji przekazano 101 zadań. 

W piątej edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego, w ramach puli wojewódzkiej można zgłaszać projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym. 

Natomiast w ramach 24 pul powiatowych projekty zadań nieinwestycyjnych o charakterze sportowym, turystycznym, dotyczące bezpieczeństwa publicznego, z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem i upowszechniające kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej. 

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt. Nabór projektów zadań potrwa do 12 kwietnia.

Wykaz zgłoszonych projektów zadań zostanie udostępniony na stronie internetowej www.bo.lodzkie.pl. Następnie projekty zadań zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej.

„ŁÓDZKIE NA PLUS”. Początek głosowania na projekty pod koniec czerwca

Ostateczną listę projektów zadań poddanych pod głosowanie poznamy do 25 czerwca. Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2022 rok planowane jest w okresie od 28 czerwca do 16 lipca, a jego wyniki poznamy do 17 września tego roku. 

W ciągu ostatnich czterech lat samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na realizację Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 27 mln zł. Zgłoszonych zostało w tym czasie łącznie 1071 projektów zadań, a na projekty zadań wybranych do realizacji mieszkańcy naszego regionu oddali łącznie ponad 300 tysięcy głosów. W 2018-2020 w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego udało się zrealizować już ponad 160 zadań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy