Reklama

Reklama

Łódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – koncert artystów Teatru Wielkiego w Łodzi oraz wystawa online

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – koncert artystów Teatru Wielkiego w Łodzi oraz wystawa online - Zdjęcie główne

Jednym z wydarzeń honorujących datę jest okolicznościowy koncert z udziałem artystów Teatru Wielkiego w Łodzi (fot. Teatr Wielki w Łodzi) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 1 marca przypadają obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. By uhonorować tę datę zaplanowano szereg wydarzeń, m.in. otwarcie wystawy online koordynowanej przez Bibliotekę Publiczną w Łodzi oraz retransmisję koncertu „Chłopcy z tamtych lat” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.

Reklama

Koncert okolicznościowy w Teatrze Wielkim w Łodzi

!reklama!

W ramach obchodów wydarzenia został zarejestrowany koncert pt. „Chłopcy z tamtych lat. Cześć ich pamięci” w wykonaniu artystów teatru Wielkiego w Łodzi. W niedzielę, 28 lutego koncert został wyemitowany na antenie TVP3 Łódź, ale od 1 marca można go oglądać na stronie internetowej Teatru Wielkiego w Łodzi w zakładce VOD.

O kształcie koncertowego repertuaru zadecydował Michał Jan Barański, który opracował również dwie niemal nieznane pieśni – Już dopala się ogień biwaku i Na znojną walkę. Okolicznościowe utwory wykonali soliści TWŁ – Aleksandra Borkiewicz (sopran) i Dawid Kwieciński (tenor) oraz Zespół Wokalny Kameralistów Łódzkich. 

Polecamy: Ziemia obiecana, czyli balet w dwóch aktach na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi

Dzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi

Dwa wydarzenia proponuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Pierwsze, to spotkanie on-line z dr Tomaszem Toborkiem na temat „Podziemie antykomunistyczne w Łódzkiem 1945-1954”. Spotkanie dostępne na platformie Click Meeting (wejście też przez stronę internetową Biblioteki) 1 marca o godz. 13.

Druga propozycja to Wystawa online „Najwierniejsi Żołnierze Polskiego Podziemia Niepodległościowego w zbiorach WBP”. Zestaw wybranych ze zbiorów Biblioteki pozycji na ten temat będzie można zobaczyć również 1 marca na stronie internetowej WBP.

Dzień poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez sejm w 2011 roku.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy