Reklama

Łódzkie place zabaw gotowe na majówkę! Przeszły przegląd, a usterki naprawiono

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Place zabaw w Łodzi właśnie przeszły przegląd, a powstałe na nich wady usunięto. Młodzi mieszkańcy miasta mogą śmiało z nich korzystać. Szczegóły poniżej.

Usterki z łódzkich placów zabaw zostały usunięte

Jak wiemy z oficjalnej informacji przesłanej przez Urząd Miasta Łodzi, 80 osiedlowych placów zabaw jest już gotowych na majówkę. Wszystkie przeszły przegląd techniczny po zimie. Sprawdzane były urządzenia do zabawy, a także infrastruktura wokół - stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci, urządzenia do gier i zabaw sportowo/rekreacyjnych oraz ogrodzenia placów i furtki. Usterki zostały usunięte, zatem najmłodsi łodzianie w czasie majówki mogą się tam spokojnie oraz bezpiecznie bawić. 

Najczęściej stwierdzone uszkodzenia to:

  • złamane elementy ławek,
  • uszkodzone elementy ogrodzeń,
  • koszy na śmieci,
  • uszkodzenia urządzeń sportowo-rekreacyjnych - stołów do tenisa stołowego, zestawów szachowych, boisk do gier.
- Sprawdzone i naprawione co wymagało naprawy, zapraszam najmłodszych łodzian, którzy w tym roku znów mogą się bawić, nie zważając na obostrzenia związane z COVID-19 – powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi.

Warto podkreślić, że przeglądy przeszło również 60 piaskownic. Kończy się właśnie wymiana piasku. Zwyczajowo jest on zmieniany na wiosnę, a później na przełomie lipca i sierpnia. Jeżeli zachodzi potrzeba, piasek wymienia się każdorazowo po stwierdzeniu zanieczyszczeń. Stan sanitarny kontroluje Sanepid. 

Najmłodsi mieszkańcy bloków przy ul. Wierzbowej mają już do dyspozycji nowy plac zabaw, który został wybudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja kosztowała 423,1 tys. zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy