Reklama

Reklama

Łódzkie. Roczne dziecko w nagrzanym aucie. Matka była w domu, a ojciec w pracy [zdjęcie]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzkie. Roczne dziecko w nagrzanym aucie. Matka była w domu, a ojciec w pracy [zdjęcie] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzkie. Rodzice zostawili roczne dziecko w aucie. Zareagowała przechodząca obok 29-letnia kobieta. W tym czasie matka malucha była w domu, a ojciec w pracy. Rodzice dziecka, 30-latka i jej 29-letni mąż byli trzeźwi jednak w ich mieszkaniu stróże prawa zabezpieczyli dilerkę z mefedronem. O sprawie pisze Kutnowskie Centrum Informacyjne.  

Reklama

Łódzkie. Rodzice zostawili rocznego chłopczyka w nagrzanym aucie w Łęczycy

WYDARZENIA Podczas upałów pozostawienie w zamkniętym samochodzie osoby, a zwłaszcza dziecka stanowi realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Na taki widok nie pozostała obojętna 29-letnia kobieta, która słysząc płacz ruszyła z pomocą niespełna rocznemu dziecku. Wykorzystując uchyloną szybę otworzyła stojący w słońcu pojazd, uwolniła chłopca i zaalarmowała służby ratunkowe. Policjanci ustalili i zatrzymali matkę, która odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz za posiadanie narkotyków.

!reklama!

Mimo wielokrotnych apeli o niepozostawianie dzieci, ale też zwierząt w zamkniętych samochodach, nadal zdarzają się tego typu sytuacje. Na uwagę zasługuje fakt, że na szczęście nie wszyscy pozostają obojętni i reagują kiedy są świadkami takich zdarzeń. Tak było 30 czerwca około godz. 10.20 na jednym z parkingów w Łęczycy.

29-letnia kobieta usłyszała płacz dobiegający ze stojącego obok auta. Zaniepokojona sytuacją podeszła do osobówki, a kiedy zauważyła, że w stojącym na słońcu samochodzie, na podłodze leży  małe dziecko ruszyła z pomocą. Wykorzystując uchyloną szybę otworzyła drzwi i wydostała z rozgrzanego wnętrza niespełna rocznego chłopca. Zaalarmowała także służby ratunkowe. Na miejsce przyjechali policjanci i pogotowie. Kiedy dziecko było już pod opieką medyków, mundurowi niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania rodziców. Jak się okazało matka dziecka była w pobliskim domu a ojciec w pracy.

Polecamy: Łódź. Policjanci o złotych sercach! Uratowali życie 2-miesięcznej dziewczynki

Rodzice rocznego chłopca z Łęczycy mieli w mieszkaniu narkotyki

Na wstępnym  etapie zatrzymali oboje rodziców. 30-latka i jej 29-letni mąż byli trzeźwi jednak w ich mieszkaniu stróże prawa zabezpieczyli dilerkę z mefedronem. Aby ustalić czy opiekunowie byli pod działaniem narkotyków pobrano im krew do badań. Ich roczny syn trafił do szpitala. Jak wynika z ustaleń jego zdrowiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje,na to, że  matka nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku opieki i pozostawiając niespełna rocznego chłopca w samochodzie naraziła go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 2 lipca 2021 roku podejrzana usłyszała zarzuty dotyczące tego przestępstwa oraz posiadania narkotyków.

Za narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia, osobie, na której ciąży szczególny obowiązek opieki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Informacje o sytuacji przekazaliśmy także do sądu rodzinnego. Prokurator 30-letnią matkę objął policyjnym dozorem oraz zwrócił się z wnioskiem do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Łęczycy o objęcie szczególnym nadzorem tej rodziny pod kątem oceny sprawowania władzy rodzicielskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy