Projekt ruszy w lutym i będzie trwał 2 lata. Dzięki 17 mln złotych pozyskanym z funduszy unijnych przez Urząd Miasta Łodzi, będzie możliwy nie tylko zakup sprzętu, ale także zorganizowanie praktyk dla uczniów oraz szkoleń dla nauczycieli.
!reklama!
Podczas środowej (8 stycznia) konferencji prasowej w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi, prezydent miasta Hanna Zdanowska nie kryła zadowolenia z nowych możliwości, jakie stworzy projekt dofinansowania łódzkich szkół branżowych. Podkreśliła również, że uczniowie szkolący się na nowoczesnych sprzęcie, znajdą się na silniejszej pozycji na rynku pracy po opuszczeniu szkolnych murów.
- Chcemy, by nasza łódzka młodzież nie tylko uczyła się w jaki najlepszych warunkach. Ale przede wszystkim, gdy kończy takie szkoły jak ta, w której dziś jesteśmy - technika, szkoły branżowe - była po wyjściu z jej murów "atrakcyjnym" pracownikiem dla rynku pracy. Taki też podstawowy warunek spełnia ten projekt, w którym zdobyliśmy aż 17 mln zł z Unii Europejskiej na praktyki dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli, ale też na zakup nowoczesnego wyposażenia. Wyposażenia, co podkreślę, które młody człowiek znajdzie u swojego przyszłego pracodawcy, gdy wyjdzie z murów szkoły. Co oznacza, że już tu, na zajęciach, będzie się uczył na najnowocześniejszym, używanym dziś przez przedsiębiorców sprzęcie. A więc jego atrakcyjność dla pracodawcy będzie o wiele większa na samym starcie – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi
Z pieniędzy skorzysta 5 placówek:
- Zespół Szkół Gastronomicznych,
- Zespół Szkół Budowlano-Technicznych im. Stefana Kopcińskiego,
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego,
- Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego,
- Technikum nr 3 w partnerstwie ze Strefą Edukacji
- Szkoła gastronomiczna kupi m.in. kolejny nowoczesny sprzęt gastronomiczny, którego umiejętności obsługi oczekują pracodawcy. Inne placówki wzbogacą się zaś o: najnowocześniejszy sprzęt do robotyki, sprzęt do pracowni uczącej o urządzeniach energii odnawialnej, do fotografii, a nawet do pracowni hydraulicznej czy betoniarskiej. Do tego bardzo dużo szkoleń i kursów dla uczniów i nauczycieli. Pierwsze projekty ruszą w lutym. Potrwają 2 lata – powiedział Sławomir Granatowski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji Urzędu Miasta Łodzi
Źródło: UMŁ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.