Reklama

Reklama

Ma 3 metry i ma rodzeństwo na całym świecie. Słynny miś mAnoufa zamieszka w Manufakturze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ma niemal 3 metry, jest skonstruowany ze stali i ma rodzeństwo na całym świecie – miś Anoufa, bo o nim mowa, już 3 października stanie na rynku Manufaktury.

Reklama

„Spotkajmy się przy misiu”, „Pod mAnoufą”, „Jak to gdzie? Koło misia” – może już niedługo tak łodzianie będą umawiać się w Manufakturze. W sobotę, 3 października w samo południe ogromna rzeźba misia, autorstwa francuskiego artysty Ylana Anoufa stanie w centralnym punkcie rynku Manufaktury.

 !reklama!

Ozdobiony kolorowymi hasłami, nawiązującymi stylem do street artu, ma przypominać gościom Manufaktury o tym, co jest najważniejsze w życiu.

Miłość, przyjaźń, nadzieja, przyszłość to wartości, które powinny być kluczowe i o nich przypomina Ylan Anoufa, autor instalacji. – Miś jest atrakcją dla całych rodzin, chcemy by spotkaniom rodzinnym w Manufakturze nadać charakter spotkania za sztuką. To artystyczne doznanie możliwe jest w otwartej, dostępnej dla wszystkim przestrzeni Manufaktury. Warto edukować artystycznie dzieci już od najmłodszych lat – tłumaczy Ylan Anoufa, autor instalacji.

Miś Anoufa to ogólnoświatowy projekt łączący rzeźbę i malarstwo. Podobne figury stoją na całym świecie: m.in. w Hongkongu, we francuskim Saint-Tropez, w Paryżu, a także na ostatnim festiwalu filmowym w Cannes. Miś Anoufa zamieszkał też przed warszawskim zoo.

Ten w Manufakturze będzie nazywał się mAnoufa i nawiązywał do potocznej nazwy Manufaktury.

W najbliższą sobotę w samo południe, rzeźba Miś mAnoufa zostanie uroczyście odsłonięta w centralnym punkcie rynku Manufaktury. Uroczyste przecięcie wstęgi rozpocznie Dzień Misia w Manufakturze.

W godzinach 12-16.00, przy nowym punkcie spotkań, przed Elektrownią, odbędą się kameralne, bezpieczne warsztaty  dla dzieci. Dookoła Manoufa Bear stanie 6 metrów misiów, które trzeba będzie ozdobić i nadać im imiona. Uczestnicy w pierwszej kolejności  muszą sobie zrobić zdjęcie z Misiem Manoufa. Potem zostaną zaproszeni do I etapu sprawdzenia misiowych umiejętności artystycznych, czyli przedstawienia pomysłów na pomalowanie misia na specjalnie przygotowanych kolorowankach. Ostatni etap, to samodzielne ozdabianie misiów pod okiem francuskiego artysty Ylana Anoufa i animatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymają dedykowane T-Shirty, na miłośników misia mAnoufa czekają tez pocztówki, misie, balony i naklejki. Laureaci konkursów otrzymają specjalny certyfikat, czyniący go ekspertem ds. misiów.

Każdy miś ma swoją myśl przewodnią, grafiki łączą się w pop-art komiks. Jak wszystkie dzieła Ylana Anoufy, mAnoufa charakteryzuje się wyraźnymi, graficznymi akcentami. Prace artysty zahaczają o nowoczesny pop-art, z pomocą symboliki i kreskówkowych linii przedstawiają najważniejsze ludzkie, pozytywne emocje. Ylan przywiązuje szczególną uwagę do mocnej pigmentacji koloru. Eksperymentuje z harmonią, teksturami, walorami przestrzennymi dzieł oraz ich formą. Posługuje się różnymi technikami, takimi jak farby akrylowe, kolaże z tkanin, kompozycje ze skóry i metalu. Miś mAnoufa zostanie w Manufakturze na stałe – ma być nową atrakcją, dostępnym dla każdego dziełem sztuki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy