Nadwyraz.com to marka odzieżowa, która tworzy produkty inspirowane językiem polskim oraz literaturą polską. Działa dopiero od nieco ponad roku, ale zdążyła już podbić serca Polaków nie tylko w Polsce, lecz także za granicą
W asortymencie znajdują się printy z polskimi poetami w nowoczesnym wydaniu, np. koszulka z Kołdrianem – alternatywną wersją Kordiana Słowackiego, czy Janem Kochanowskim w roli drwala. Swoje gusta zaspokoją sympatycy poprawnej polszczyzny dzięki bawełnianej torbie z wymownym napisem „WZIĄĆ!”, czy koszulce „LEARN POLISH, IT’S EASY!” z trudnymi i często zapomnianymi polskimi słowami. W ofercie znajdują się także oryginalne skarpetki, m.in. kocimiętka, dżdżysto lub chrząszcz.
-Nasze wzory bazują na inteligentnej zabawie słowem, żartach i łamańcach językowych. Wykorzystujemy bogactwo języka polskiego i często korzystamy z zapomnianych i trudnych słów. Mamy nadzieję, że współpraca z siecią Empik pozwoli nam dotrzeć z naszą inicjatywą do jeszcze większej liczby osób – wyjaśnia jeden z twórców marki Maciej Piotrowski.
Dewiza Nadwyraz.com to „Ubierz się w słowa!”. Założyciele marki są przekonani, że język polski i literaturę można przedstawić w kreatywny i oryginalny sposób. Marka powstała w 2017 roku, ale początki sięgają roku 2011 i powołania do życia projektów Poprawna polszczyzna oraz Polszczyzna.pl. Markę założyli koledzy z podstawówki, znający się od najmłodszych lat: Krzysztof Kacprzykowski i Maciej Piotrowski. Obaj zrezygnowali z pracy w korporacji i zdecydowali się stworzyć wspolny projekt. W ciągu kilku miesięcy zyskal wielu fanów oraz klientów rozproszonych po całym świecie.
-Koszulki z poetami takimi jak Słowacki, Kochanowski czy Mickiewicz sprawiają, że każdy fan literatury polskiej znajdzie coś dla siebie. Nasze produkty idealnie sprawdzają się jako prezent dla mola książkowego lub zagranicznego gościa – mówi Krzysztof Kacprzykowski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.