reklama
reklama

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją w Łodzi. Gdzie mogą zwrócić się po pomoc osoby w kryzysie psychicznym?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją w Łodzi. Gdzie mogą zwrócić się po pomoc osoby w kryzysie psychicznym? - Zdjęcie główne

Gdzie mogą zwrócić się po pomoc mieszkańcy Łodzi znajdujący się w kryzysie psychicznym? (fot. Unsplash) |wiadomości łódzie|Łódź|TuŁódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźJak wynika z danych WHO na depresję cierpi około 350 mln osób na całym świecie, co plasuje ją na drugim miejscu najczęściej występujących chorób. Wg różnych badań w Polsce na depresję choruje od 1,5 do 2 mln osób. Jak mieszkańcy Łodzi mogą pomóc sobie i swoim bliskim w walce z tak trudnym schorzeniem?
reklama

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją – gdzie w Łodzi mieszkańcy mogą szukać pomocy psychologicznej?

!reklama!

23 lutego jest najlepszą okazją by przypomnieć mieszkańcom o tym, do jakich miejsc mogą zgłosić się o pomoc psychologiczną.

- W Łodzi czynne są dwa numery telefonów, pod którymi czekają na Państwa psychologowie. Warto zadzwonić, porozmawiać, to właśnie rozmowa jest pierwszym aktem pomocy w depresji. Rozmowa jest często też najprostszą pomocą, jaką możemy komuś zaoferować. – mówi Agata Kobylińska, pełnomocniczka ds. dzieci i młodzieży w UMŁ.  

Numer 19 288 jest czynny od poniedziałku do piątku między 20.00-8.00, a w weekendy całodobowo.  Numer 42 630 11 02 działa poniedziałek – piątek między 8.00-20.00.

czytaj też: W Łodzi pandemia koronawirusa nie odstrasza krwiodawców. RCKiK: „Dawcy krwi nie zawiedli chorych”

Jakie ośrodki w Łodzi oferują wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży?

Warto pamiętać, że na depresję nie chorują wyłącznie osoby dorosłe. W 2020 roku 107 osób poniżej 18 roku życia odebrało sobie życie, a 44 proc. nastolatków ma objawy depresji. Z kolei Fundacja Słonie na Balkonie uruchamia pomoc pod hasłem Pierwsza pomoc psychologiczna z myślą o najmłodszych.

reklama

 - Zapraszamy wszystkich rodziców, których niepokoją nowe zachowania dziecka. Ważne jest przełamanie lęku przed psychologiem, zapraszamy do kontaktu wcześniej, wtedy kiedy problem jeszcze nie jest duży. Jeśli zareagujemy wcześniej, to oddziaływania szybciej przyniosą efekt i terapia będzie trwała krócej. – podkreśla Prezeska Fundacji Joanna Paduszyńska.

Drogi kontaktu dla osób w każdym wieku, które poszukują pomocy, można znaleźć po kliknięciu w link.

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja to choroba śmiertelna, objawiająca się smutkiem, utratą zainteresowań i przyjemności, poczuciem winy, niską samooceną, zaburzeniami snu i apetytu, uczuciem zmęczenia i osłabieniem koncentracji. Obecnie to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie, który pogłębia się również za sprawą światowej pandemii koronawirusa.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama