Mieszkańcy Łodzi na osiedlowych grupach w mediach społecznościowych ostrzegają, że na terenie miasta grasują włamywacze.
Włamują się do mieszkań. Lista ulic, gdzie grasują jest długa
W listopadzie o włamaniach informowali mieszkańcy Widzewa oraz Retkini. Do włamania i splądrowania mieszkania doszło, chociażby w mieszkaniu przy ulicy Wyszyńskiego. W grudniu natomiast internauci informowali o licznych tego typu przypadkach na Chojnach, m.in. na ul. Łazowskiego oraz Gładkiej, Ogniskowej, Paradnej, Łozowskiego. Podobne zdarzenie miało miejsce również na osiedlu Łagiewniki, przy ulicy Przyklasztorze 30 grudnia między godziną 16a 17. 30)
Mój dom, jak i dom mojego sąsiada zostały zrabowane podczas naszej nieobecności. Wybita szyba w oknie od tyłu domu, okno otwarte z klamki, dom splądrowany Zdecydowanie nie był to Sylwester marzeń. Od śledczych, którzy przyjechali na oględziny wiem, że dzień wcześniej na Przyklasztorzu został okradziony w ten sam sposób inny dom. Kradzieży dokonano w godzinach pomiędzy 15 a 17. Nikomu nie życzę przechodzenia przez to co nas spotkało. Możliwe, że jak ludzie wrócą z wyjazdu sylwestrowego to okaże się, że takich sytuacji było więcej. W tygodniach poprzedzających włamanie, nad naszymi domami widywaliśmy drona, który sprawiał wrażenie, że nas obserwuje. Światło drona widziałam nawet około godziny drugiej w nocy. Bądźcie czujni! Zwracajcie uwagę na nietypowe sytuacje i zgłaszajcie je na policję. Zabezpieczcie swoje mienie!
- napisał właściciel okradzionego domu. Podobnych wpisów jest o wiele więcej. Komentujący przyznają, że przestępców nie powstrzymują nawet antywłamaniowe drzwi. " Jak nie wejdą drzwiami to wejdą oknem". Inni piszą o wyłamanych, czy wyciętych zamkach, a także o samochodach obserwujących okolice.
Biały bus i brązowy... na fałszywych tablicach... wezwaliśmy policję i oni sprawdzili i obydwie blachy fałszywe.
Policja: do włamań dochodzi również w ciągu dnia
Ludzie na grupach osiedlowych ostrzegają się również, że po klatkach schodowych chodzą ludzie, którzy łapią za klamki i sprawdzają, czy drzwi nie są otwarte.Sprawami włamań zajmują się łódzcy funkcjonariusze. Jak poinformował nas nadkom. Marcin Fiedukowicz, oficer prasowy KMP w Łodzi, najwięcej włamań odnotowuje się na terenie dużych osiedli mieszkaniowych, gdzie sprawcom łatwiej jest zachować anonimowość. Do zdarzeń dochodzi w różnym czasie również w ciągu dnia.
Jeżeli chodzi o liczby takich zdarzeń w Łodzi, to w grudniu 2022 roku na terenie miasta doszło do 32 włamań do mieszkań. Natomiast w styczniu 2023 roku, jak dotychczas, stwierdzono 6 takich zdarzeń
- poinformowała funkcjonariusz.
Przypomnijmy, że łódzcy funkcjonariusze szukają m.in. dwóch mężczyzn, podejrzanych o próbę włamania się do mieszkania w dzielnicy Łódź- Górna. Podejrzani dostali się do środka przy użyciu klucza otwierającego oryginalne drzwi wejściowe. Po wejściu sprawcy zorientowali się, że w mieszkaniu jest zainstalowany monitoring. Ponadto, zamontowany był alarm, który uruchomili. To skutecznie odstraszyło ich od dokonania kradzieży. Wychodząc, złodzieje zamknęli nawet drzwi do mieszkania
Rysopis włamywaczy oraz więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Włamali się do mieszkania. Uciekli, kiedy zauważyli monitoring
Planujesz ferie? Nie chwal się na Facebooku, że wyjeżdżasz
W Łodzi trwają ferie, dlatego rodziny, które planują wyjazd przede wszystkim powinny pomyśleć o zabezpieczeniu swojego dobytku. Asp. Piotr Siemicki radzi, co zrobić. Przede wszystkim nie chwalić się w mediach społecznościowych, że się wyjeżdża. Jak zauważają mundurowi, internet może być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wyjazdu zamieszczajmy więc dopiero po powrocie. Ponadto, planując urlop rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych.
Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Zainwestuj w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki renomowanych firm, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Poproś również sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas twojej nieobecności zaopiekowała się domem/ mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiaj kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy kwiatkiem.
Policja radzi również, żeby za każdym razem, gdy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna, również te piwniczne i dachowe oraz włączać alarm. Warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.