Reklama

Reklama

Miła informacja nadeszła z Gdyni!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miła informacja nadeszła z Gdyni! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miła informacja nadeszła z Gdyni, wprost z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Reklama

Miła informacja z Gdyni

Miła informacja nadeszła z Gdyni. Dyrektor artystyczny Teatru Nowego, reżyser filmowy i teatralny Maciej Wojtyszko został Przewodniczącym Jury Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Maciej Wojtyszko urodził się w Warszawie, jest absolwentem Wydziału Reżyserii łódzkiej Filmówki, którą ukończył w 1970 roku. Debiutował w 1967 roku na łamach "Szpilek". Był m.in. wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie i dziekanem Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

Jest autorem licznych książek dla dzieci i młodzieży m.in: Bromba i inni, Tajemnica szyfru Marabuta, czy Bambuko czyli skandal w Krainie Gier.
Maciej Wojtyszko jest reżyserem wielu filmów i seriali telewizyjnych (ponad 200 odcinków) m.in filmy.: Synteza (83), Mistrz i Małgorzata (88), obsypany nagrodami Ogród Luizy (2007), czyseriale Miodowe Lata, i Pensjonat pod Różą.

Reżyserował także liczne filmy krótkometrażowe i dokumentalne i spektakle Teatru Telewizji: m.in: Ferdydurke, Lotta, Ławeczka, Indyk, Amadeusz, Pigmalion, Bułhakow oraz sztuki teatralne m.in.: Sekret wróżki w Teatrze Narodowym w Warszawie (80), Ławeczka - Teatr Powszechny w W-wie (86), Garderobiany Harwooda - Teatr Polski we Wrocałwiu (90), Miłość na Krymie Mrożka - Teatr Stary w Krakowie, czy ostatnio Fantazja polska w Teatrze Nowym w Łodzi.

Jest dramaturgiem, pisarzem, scenarzystą filmowym, reżyserem wielokrotnie nagradzanym na festiwalach w Poznaniu, Gdyni, Częstochowie, Tarnowie i Moskwie m.in.: Tarnowska Ngroda Filmowa i Nagroda Specjalna Jury na FPFF w Gdyni (2007) za film Ogród Luizy, odznaczanym również odznaczeniami państwowymi, w tym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011).

Więcej informacji o składzie Jury FPFF w Gdyni na stronie:
http://www.festiwalgdynia.pl/aktualnosci/news/---778-_jury-44-festiwalu-polskich-filmow-fabularnych.html

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy