Reklama

Reklama

Minister Michał Wójcik w Łodzi. Mówił o projekcie ustawy dotyczących hospicjów perinatalnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Minister Michał Wójcik w Łodzi. Mówił o projekcie ustawy dotyczących hospicjów perinatalnych - Zdjęcie główne

Minister Michał Wójcik w Łodzi o hospicjach perinatalnych: „To nie jest projekt polityczny” (fot. Bartosz Jankowski - TuŁódź.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Solidarna Polska przygotowała projekt ustawy regulujący funkcjonowanie hospicjów perinatalnych. Jak zaznacza minister członek Rady Ministrów Michał Wójcik, projekt nie jest odpowiedzią Zjednoczonej Prawicy na protesty, które pojawiły się po opublikowaniu uzasadnienia do wyroku TK w sprawie aborcji.

Reklama

W środę 17 lutego w Łodzi odbyła się konferencja prasowa z udziałem Michała Wójcika, ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wiceszefa Solidarnej Polski. 

!reklama!

Wiceszef Solidarnej Polski mówił w Łodzi o projekcie uchwały na temat działania hospicjów perinatalnych

Podczas spotkania z dziennikarzami w budynku Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej, minister Wójcik przybliżył założenia projektu ustawy regulującego funkcjonowanie hospicjów perinatalnych w Polsce. 

W projekcie nowej ustawy znalazły się m.in. zapisy o utworzeniu w szpitalu koordynatorów opiekujących się ciążą obarczoną wadą letalną, a także konieczność poinformowania przez lekarza matki, że może skorzystać z opieki w hospicjum.

- Bardzo ważny będzie też moment porodu. Te osoby powinny przebywać w odrębnych salach. Musimy być empatyczni. Nie powinna na tej samej sali przebywać kobieta, która wie, ze jej dziecko urodzi się z wadą śmiertelną, które będzie żyło kilka minut lub kilka godzin i będzie leżała obok radosnej matki, która wie, że jej dziecko jest zdrowe. To jest dodatkowe obciążenie psychiczne - tłumaczy minister Wójcik.

I dodaje: - Trzeba stworzyć specjalne warunki, żeby osoby najbliższe dla dziecka miały możliwości pożegnania się z nim. To jest jedyny moment w życiu, kiedy to dziecko będą mogły zobaczyć. Tu chodzi o godność! 

Minister Michał Wójcik w Łodzi o hospicjach perinatalnych: „To nie jest projekt polityczny”

Wiceszef Solidarnej Polski podkreśla, że projekt nie jest odpowiedzią Zjednoczonej Prawicy na protesty, które pojawiły się po opublikowaniu uzasadnienia do wyroku TK w sprawie aborcji.

-To nie jest projekt polityczny, a taka ustawa powinna powstać wiele lat temu, te osoby powinny być wspierane, powinny czuć, że państwo staje za nimi w momencie, kiedy przechodzą bardzo trudne chwile w swoim życiu. Miejmy w sobie empatię, by tym osobom pomagać - podsumowuje minister Wójcik. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy