Reklama

Reklama

Modernizacja placu Wolności. Dla mieszkańców przygotowano 600 tabliczek. Fundacja twierdzi, że to jej pomysł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominik Zadworny

Modernizacja placu Wolności. Dla mieszkańców przygotowano 600 tabliczek. Fundacja twierdzi, że to jej pomysł - Zdjęcie główne

Trwa przebudowa placu Wolności | foto Dominik Zadworny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na placu Wolności w Łodzi ma powstać - z pomocą samych mieszkańców - pomnik. Miasto oferuje łodzianom 600 tabliczek imiennych, które staną się częścią placu Wolności. Akcja jest organizowana z okazji 600. Urodzin Łodzi. Tymczasem Fundacja Ulicy Piotrkowskiej oburza się brakiem informacji o pomysłodawcy projektu Pomnik Łodzian.

Reklama

Od jakiegoś czasu są prowadzone prace remontowe placu Wolności w Łodzi. Inwestycja jest częścią Programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi, której koszt wynosi miliard złotych i dotyczy rewitalizacji budynków oraz przestrzeni w ośmiu śródmiejskich kwartałach.

Jak będzie wyglądał plac Wolności po zakończeniu modernizacji? 

Głównym celem modernizacji placu Wolności jest wzbogacenie tego obszaru o zieleń. W planach jest zasadzenie 64 drzew mierzących 8 metrów wysokości oraz wielu krzewów, ozdobnych traw i roślin. Południowa część placu ma stać parkiem o powierzchni prawie 1200 mkw. Powstać mają również dwa kameralne skwery, które będą stanowić dobre miejsce dla ogródków gastronomicznych. Finał inwestycji jest planowany na jesień 2023 roku.

Po remoncie będzie zdecydowanie więcej miejsca dla pieszych. Ruch będzie się odbywał tylko od strony ul. Nowomiejskiej, natomiast od Piotrkowskiej przestrzeń będzie zielonym placem idealnym do wypoczynku oraz organizacji plenerowych wydarzeń artystycznych

- mówi Małgorzata Loeffler, rzeczniczka prasowa ZIM Łódź

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej oburzona: To nasz pomysł i my mamy do niego prawo

600 imiennych tabliczek ma być przedłużeniem istniejącego Pomnika Łodzian, którego tworzą 16 890 kostek wmurowanych w posadzkę ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Ta inicjatywa bardzo spodobała się mieszkańcom miasta, dlatego postanowiono o jej kontynuacji. Tymczasem Fundacja Ulicy Piotrkowskiej jest oburzona brakiem informacji o tym, że to ona jest pomysłodawcą projektu Pomnik Łodzian. Zaznacza, że projekt pomnika powstał z inicjatywy architekta Zbyszka Bińczyka, z kolei Roman Wieszczek objął funkcję szefa produkcji. Ponadto przedstawiciele Fundacji Ulicy Piotrkowskiej informują, że nie doszło do spotkania z władzami miasta dotyczącego idei kontynuowania Pomnika Łodzian. 

600 imiennych tabliczek. Kiedy i jak będzie można je kupić

Niezależnie od kontrowersji wszystko wskazuje na to, że tabliczki będzie można kupić, biorąc udział w licytacji organizowanej przez Łódzką Organizację Turystyczną. Początkowy koszt za jedną imienną kostkę wyniesie 600 zł, ponieważ tyle wynosi koszt jej wykonania. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na honorarium dla gwiazdy, która wystąpi na głównych obchodach 600. Urodzin Łodzi. Licytacja rozpocznie się 1 marca. Na więcej szczegółowych informacji trzeba będzie poczekać, ponieważ obecnie nie ma dokładnego planu sprzedaży. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy