Reklama

Reklama

MOSiR Łódź. Łodzianie się irytują, MOSiR jest bezradny. Atrakcje MOSiR w całej Łodzi wciąż zamknięte

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MOSiR Łódź. Łodzianie się irytują, MOSiR jest bezradny. Atrakcje MOSiR w całej Łodzi wciąż zamknięte - Zdjęcie główne

MOSiR Łódź. Łodzianie się irytują, MOSiR jest bezradny. Atrakcje MOSiR w całej Łodzi wciąż zamknięte (fot. www.lodz.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź MOSiR Łódź. Mieszkańcy Łodzi, mimo pięknej pogody, wciąż nie mogą skorzystać z letnich atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To efekt obostrzeń, jakie wciąż obowiązują przystanie wodne, takie jak te na Młynku czy Stawach Jana w Łodzi.

Reklama

MOSiR Łódź gotowy to sezonu letniego. Ale działać może zacząć najwcześniej 26 czerwca

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 2021 r. zniosło niektóre obostrzenia, umożliwiając m. in. działalność przystani jachtowych. Nie objęło ono jednak pozostałej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej.

Dlatego też atrakcje MOSiR w całej Łodzi pozostają zamknięte. Sprawę tę nagłośnili w poniedziałek 14 czerwca 2021 roku radni Rady Miejskiej, który mówili o tym w towarzystwie flamingów z Parku na Młynku, które będą do dyspozycji łodzian, gdy tylko rząd zezwoli na otwarcie wodnych przystani.

- Mamy piękną pogodę, piękne otoczenie, dużą przestrzeń, ale nie możemy z tych atrakcji korzystać, ponieważ rząd, luzując obostrzenia, nie uwzględnił możliwości korzystania z nich. Możemy korzystać z wielu przestrzeni publicznych, możemy korzystać, możemy zbierać się w pomieszczeniach zamkniętych, a nie możemy skorzystać z roweru wodnego. Nie wiem, czy jedna osoba stwarza większe zagrożenie tutaj, na tym rowerku czy w tramwaju, autobusie, kościele, kinie czy gdziekolwiek indziej - mówi Robert Pawlak, radny Rady Miejskiej w Łodzi.

Polecamy: MPK Łódź. Mandat za brak biletu. Ile zapłacimy za brak biletu w MPK Łódź?

MOSiR Łódź. Miejscy radni krytykują decyzję rządu

Jak podkreśla Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi, MOSiR był gotowy, by gościć łodzian już od 6 czerwca. 

- I nagle, dzień wcześniej, dowiedzieliśmy się, że te obostrzenia zostały przedłużone do 26 czerwca - opowiada Wieteska.

Radni Rady Miejskiej w Łodzi otwarcie krytykują politykę luzowania obostrzeń. Ich zdaniem placówki MOSiR-u są dobrze przygotowane na przyjęcie mieszkańców. Także dlatego, że w zeszłym roku były otwarte i wypracowały już procedury związane z ochroną przeciwwirusową.

- Dlatego apelujemy do rządu, żeby przemyślał to jeszcze raz. Robi się coraz cieplej, mieszkańcy Łodzi dzwonią do nas z pytaniami, dlaczego te tereny są zamknięte i nie mogą korzystać z infrastruktury, która, w dużej mierze, została wybudowana czy zakupiona dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Dlatego stajemy tutaj i apelujemy do rządu, żeby przemyślał swoją decyzję i, na te gorące, upalne dni, jednak otworzył przystanie wodne i kąpieliska miejskie - mówi Agnieszka Wieteska.

Dopóki rząd nie zezwoli na otwarcie miejskich kąpielisk, łodzianie mogą spędzać czas m.in. na terenie odkrytych basenów, takich jak Anilana czy Wodny Raj. Otwarty jest również Aquapark FALA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy