Reklama

Reklama

MOSiR otwiera Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, Młynek i Artutówek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MOSiR otwiera Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, Młynek i Artutówek  - Zdjęcie główne

MOSiR Stawy Stefańskiego (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi poinformował, że w związku z wprowadzonym przez Radę Ministrów częściowym zniesieniem ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa udostępnia tereny zielone na obiektach rekreacyjnych Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, Młynek i Arturówek. 

Reklama

To jednak nie jedyne miejsca, w których łodzianie mogą wznowić aktywność ruchową.

!reklama!

W pierwszym etapie znoszenia ograniczeń władze państwowe zdecydowały się na przywrócenie możliwości wstępu do lasów i parków. Decyzja ta ucieszyła wielu mieszkańców naszego miasta, którym doskwierał zakaz korzystania z terenów zielonych. 

Na obszarze Łodzi znajduje się jeden z największych w Europie miejskich kompleksów leśnych (Las Łagiewnicki) i kilkadziesiąt różnej wielkości parków. W tych miejscach można już spacerować, biegać i jeździć na rowerach.

Cały czas należy jednak pamiętać o zachowaniu obowiązujących środków ostrożności i bezwzględnie stosować się do bieżących komunikatów władz oraz służb sanitarnych. Nadal zamknięte są wszelkie atrakcje dostępne w lasach i parkach. Nie wolno więc korzystać z placów zabaw, skateparków, pumptracków, zewnętrznych siłowni, miejsc biwakowych itp. Należy też pamiętać o: konieczności noszenia maseczek ochronnych, zachowaniu bezpiecznego dystansu od innych osób, unikaniu dużych grup oraz nie dotykaniu ławek, poręczy, stołów i innych powierzchni mogących być źródłem zakażenia.

Stosując się do obowiązujących przepisów i zasad łodzianie w każdej z dzielnic mogą wrócić do uprawiania najprostszych form ruchu, do jakich należą biegi i jazda na rowerze.

Na Bałutach dostępne są m.in. parki: Mickiewicza (Julianowski – rejon ulic: Zgierska, Biegańskiego, Krzewowa, Róż, Folwarczna, Jaworowa), Helenów (Północna, Źródłowa, Smugowa), Szarych Szeregów (Marysińska, Staszica, Górnicza), Staromiejski (Śledzia – Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska), Ocalałych (Wojska Polskiego), Psi (Liściasta), Piastowski (Wici, Aleksandrowska), Żeromskiego i Małogoskie Pole (Urody Życia, Kaczeńcowa, Rojna, Lniana, Odrowąża).

Górna to przede wszystkim zarządzane przez MOSiR tereny Stawów Stefańskiego (Farna, Plażowa, Patriotyczna, Rudzka), Stawów Jana (Rzgowska, Paradna, Kosynierów Gdyńskich) i Młynek (Młynek, Bławatna, Śląska), a także parki: Dąbrowskiego (Rzgowska, Jachowicza, Dąbrowskiego), Sielanka (Pabianicka, Cieszkowskiego, Rondo Lotników Lwowskich), Reymonta (Piotrkowska, Przybyszewskiego, Milionowa), Legionów (Pabianicka, Doroty, Bednarska, Sanocka) i inne.

Na Polesiu aktywność ruchowa tradycyjnie koncentruje się w parkach Piłsudskiego (Zdrowie – Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Krakowska, Krzemieniecka, Konstantynowska), Poniatowskiego (Jana Pawła II, Parkowa, Żeromskiego, Mickiewicza) i Na Brusie (Konstantynowska). 

W Śródmieściu można skorzystać m.in. z parków: Staszica (Uniwersytecka, Narutowicza, Wierzbowa, Jaracza), Sienkiewicza (Sienkiewicza, Kilińskiego, Tuwima), Matejki (Narutowicza, Matejki) i Moniuszki (Kilińskiego, Składowa, POW, Narutowicza), a na Widzewie z: 3 Maja (Małachowskiego, Kopcińskiego, Konstytucyjna, Krzywickiego), Źródliska I i II (Fabryczna, Przędzalniana, Piłsudskiego, Plac Zwycięstwa, Targowa, Fabryczna), Nad Jasieniem (Śmigłego Rydza, Tymienieckiego, Zbiorcza), Baden-Powella (Małachowskiego, Niciarniana, Konstytucyjna) i Źródeł Olechówki (Ofiar Terroryzmu 11 Września, Kazimierza Odnowiciela, Bolka Świdnickiego, Transmisyjna).

Wiele osób z pewnością skorzysta również z ponownej możliwości odwiedzenia Lasu Łagiewnickiego, w którym znajduje się m.in. zarządzany przez MOSiR Arturówek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy