Liczba bezrobotnych maleje z miesiąca na miesiąc.
Bezrobocie w Łodzi na niskim poziomie
Stopa bezrobocia w Łodzi wyniosła na koniec czerwca 4,5 proc. Wówczas w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi zarejestrowanych było ponad 15 tys. osób bez pracy.Na ten moment w pośredniaku są 133 oferty pracy, które przekładają się na 749 miejsc pracy. Jak podaje Monika Pawlak z Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi, w pierwszym półroczu 2024 roku pracodawcy złożyli w PUP 2,5 tys. ofert pracy.
MPK Łódź szuka pracowników
Rąk do pracy szuka w tej chwili MPK Łódź. Rekrutacje są prowadzone na następujące stanowiska:
- opiekun pasażerów niepełnosprawnych w Zakładzie Przewozu Osób Niepełnosprawnych
- mechanik w Zakładzie Techniki
- mechanik pojazdów w Zakładzie Eksploatacji Autobusów nr 2
- elektromonter w Zakładzie Eksploatacji Tramwajów nr 2 (sekcja serwisu)
- mechanik pojazdów w Zakładzie Eksploatacji Tramwajów nr 2
- elektromechanik w Zakładzie Eksploatacji Autobusów nr 1
- mechanik pojazdów w Zakładzie Eksploatacji Autobusów nr 1
- kierowca autobusu
- motorniczy tramwaju.
Praca w MPK Łódź. Jakie wymagania trzeba spełnić?
W ofercie pracy dla kierowców autobusów możemy przeczytać, że wśród wymagań podstawowych są: ukończony 24. rok życia, prawo jazdy minimum kat. B (w przypadku kandydatów na kurs kierowców), prawo jazdy kat. D. Mile widziane trzyletnie doświadczenie. Wśród wymagań znajdują się komunikatywność, pozytywne nastawienie do pasażera, a także umiejętność działania w stresie.MPK Łódź informuje również, że pomaga zdobywać uprawnienia. Organizuje bowiem bezpłatne kursy prawa jazdy kategorii D. W przedsiębiorstwie można zdobyć świadectwo kwalifikacji do przewozu osób.
"Kandydaci na kierowców mogą podjąć u nas naukę jazdy autobusem, z jednoczesnym zatrudnieniem na stanowisku Pracownika Obsługi Zajezdniowej. Do ich obowiązków, oprócz uczestnictwa w zajęciach, należało będzie praktyczne zapoznanie z funkcjonowaniem zajezdni. Kandydaci przystępują do kursu na podstawie umowy szkoleniowo-lojalnościowej, na podstawie której zobowiązują się do przepracowania w naszym przedsiębiorstwie 3 lat na stanowisku kierowcy autobusu"
- informuje MPK Łódź.
Z kolei kandydaci na motorniczych muszą mieć ukończone 21 lat. Również istnieje możliwość przeszkolenia. Trzeba jednak zobowiązać się do przepracowania w MPK 3 lat.
Rekrutacja w MPK Łódź jest kilkuetapowa. Najpierw trzeba zdać pisemny test predyspozycji zawodowych. W kolejnym przejść rozmowę rekrutacyjną. W trzecim etapie przeprowadzane są badania lekarskie i psychologiczne. Następnie kandydat przystępuje do kursu, który trwa około 4 miesiące.
Wśród atutów pracy miejski przewoźnik wymienia stabilne zatrudnienie, umowę o pracę, pensję zawsze na czas, bezpłatną opiekę psychologa, bezpłatne szkolenia, dofinansowanie urlopu, a także wypoczynku dzieci czy pożyczki pracownicze.
W ogłoszeniach nie umieszczono widełek finansowych. O te zapytaliśmy rzecznika prasowego MPK Łódź. Czekamy na odpowiedź.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.