Reklama

Reklama

Na węźle Teofilów na S-14 powstanie zjazd? Miasto złożyło swoją deklarację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na węźle Teofilów na S-14 powstanie zjazd? Miasto złożyło swoją deklarację  - Zdjęcie główne

Na węźle Teofilów na S-14 powstanie zjazd? Miasto złożyło swoją deklarację (fot. GDDKiA) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę węzła Łódź-Teofilów na powstającej drodze S14. Miasto zadeklarowało swój udział w inwestycji.

Reklama

Podpisując aneks do umowy GDDKiA zastrzegła, że nie wyklucza rozbudowy węzła w stronę Łodzi, ale zaznaczyła, że konieczny przy tym będzie wkład miasta, polegający na remoncie ulicy Szczecińskiej od ul. Aleksandrowskiej do łącznika drogi krajowej nr 72 (węzeł Łódź Teofilów).

!reklama!

- Wielokrotnie rząd Prawa i Sprawiedliwości, w tym także premier Mateusz Morawiecki, deklarował, że droga ekspresowa S 14 zostanie wybudowana wraz ze zjazdem do Łodzi. Niestety niedawno Pan Minister Andrzej Adamczyk przyznał, że węzeł Łódź Teofilów zostanie wybudowany ale bez zjazdu do Łodzi. Że powstanie tylko łącznik z drogą krajową 71 między Aleksandrowem a Konstantynowem Łódzkim. Bez połącznia do ul. Szczecińskiej – powiedział Adam Pustelnik.

Wiceprezydent miasta zaapelował do rządu, a przy tym w imieniu magistratu również złożył obietnicę.

- Dlatego bardzo mocno apelujemy do przedstawicieli Rządu RP, do posłów Prawa i Sprawiedliwości, do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka – wybudujcie normalny pełny węzeł Łódź Teofilów - ze zjazdem także do Łodzi. A my jako miasto przebudujemy ulicę Szczecińską i podłączymy ją do tego węzła – zadeklarował wiceprezydent Łodzi.

- To zresztą powtarzamy konsekwentnie od lat i jesteśmy do takiej inwestycji gotowi. Ostatnio taką deklarację ponownie złożyła Pani Prezydent Hanna Zdanowska w tym piśmie z 16 grudnia do Pana Ministra Adamczyka – mówił.

- Wcześniej taki podział prac: rząd robi węzeł – Miasto robi Szczecińską potwierdzaliśmy wielokrotnie, od samego początku tej inwestycji. Pierwsze pisemne zobowiązanie w tej sprawie było przecież podpisane już w 2005 roku – podkreślił wiceprezydent miasta.

Źródło: mat. prasowe, TVP3 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy